Ülo Ennuste majandusartiklid

Vastukaja Andrus Ansipile (PM 13.12.)

Majandusminister Andrus Ansip kirjutas (PM 13.12.): «Oleme endiselt info-kommunikatsioonitehnoloogia investeeringutelt elaniku kohta esimesed terves Euroopa Liidus ja meie e-edu ei ohusta miski.»

Meie esimesteks olek nimetatud näitaja järgi muidugi tuleneb suuresti ministeeriumi suurepärasest tööst, kuid mitte ainult sellest. Samuti tuleneb see ka asjaolust, et kõnesolev edunäitaja on väga sügavalt teadmuspõhiselt konstrueeritud (http://trendchart.cordis.lu/tc_innovation_scoreboard.cfm): see näitaja väljendab elaniku kohta kroonides tehtud sellealaste investeeringute suhet elaniku kohta tuleva kogu SKPga.

Et meie SKP elaniku kohta on oma 2-3 korda madalam euroliidu keskmisest ja et väiksema arvuga jagades saame alati suurema tulemuse, siis on asi arusaadav. Ehk nagu öeldakse: tee oma komistuskividest trepiastmed.

Kui nüüd hr minister lahkelt lubaks, siis meie teadlaskonna tige-ealiste kahetsusväärse esindajana esitaksin veel mitmeid selliseid häid teadmuspõhiseid näitajaid, mille kasutamisele võtmisel me üleilmselt edu võiks saavutada. Nt autode arvult rahvatulu ühiku kohta oleksime vist euroliidus jällegi vaieldamatud liidrid. Siin peab ainult selle asjaga ettevaatlik olema, et me sammugi üle ELi piiri ei läheks, sest siis võtaksid albaanlased või serblased meie esikoha kohe ära, sest kuuldavasti on nende rahvatulu elaniku kohta mitu korda nirum meie omast.

Samuti võiksime selliselt konstrueeritud näitajaga vist lüüa kõiki skandinaavlasi palmisaarte külastamise arvukuselt jne.

Postimees 18.12.2004

Advertisements

detsember 18, 2004 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: