Ülo Ennuste majandusartiklid

Brüsseli süü?

Hiljaaegu ilmus ajalehes Financial Times lugejakiri kurtmisega, et president Chirac jätkab Brüsseli tümitamist ja kõigi prantslaste majandushädade veeretamist Brüsseli kaela. Ometigi püüdis Chirac ELi põhiseadusliku leppe arutelu aegu oma rahvast mobiliseerida leppe toetamisele ja seega reetis teadmist Brüsseli majandusmehhanismide laiendamise ja süvendamise kasulikkusest. Lugejakirjas kõige olulisem on väide, et riigijuhtide selline käitumine muudab ikkagi laiema publiku arutelud olulistes ja laiemates majandusküsimustes võimatuks ja absurdseks.

Samasugust nähtust võib edasi täheldada ka mitmete meie tipp-poliitikute hulgas: ühelt poolt on näha, et nad tahavad, et meie majandus saaks nautida euroliidu vihmavarju all olekut, kuid teiselt poolt, oma käpardlikkuse (nt meie suhkrujamad) püüavad määrida Brüsseli kaela ja lõigata samasse vihmavarju augukesi.

See käib varjatult ka nii, et suurustatakse sellega, et justkui meie peaks ise Brüsselile õpetama, kuidas kõik turumajandusjuhtimine õigesti paika panna. Proportsionaalset tulumaksusüsteemi ja valuutakomiteed kombineeritult kasutavat Hongkong juba üle poole sajand. Meie majandusimet kiites unustatakse, et meie majandustõusu kuus protsenti vastab enam-vähem euroliidu kahele, et meie e-võimsused jäävad mitu korda maha põhjanaabrite omadest ja et see mahajäämus näib suurenevat jne. 

Postimees 21.10.2005

Advertisements

oktoober 21, 2005 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: