Ülo Ennuste majandusartiklid

Käibemaksumäära tõus meditsiinis koorib rahvast

President Toomas Hendrik Ilves võiks järgmise aasta eelarvet lugedes teha sinna rahvuslikke huve silmas pidades vähemalt ühe paranduse. See peenes kirjas lause, mis täpsustamist ootab, võib seista eelarve eelnõu järel umbes järgmisena: «Euroopa Liidu direktiivide järgi on valitsus kahetsusväärselt sunnitud aasta algusest lisaks kõigele tõstma veel meditsiiniseadmete käibemaksumäärasid».

Ent see lause peaks kõlama hoopis millegi sellisena: «Uuest aastast püüab valitsus võtta oma käibemaksupoliitikas senisest natuke inimlikuma ilme ja euroopalikuma näo ning alandab mitme ravimi ning meditsiiniseadme käibemaksumäärasid. Sellega püütakse harmoniseerida ka käibemaksupoliitikat, mida Euroopa Liidu direktiivid peale suruvad.»

Muidugi, eelarve eelnõus planeeritud ja kõne all olev käibemaksutõus tähendaks valitsusele rahva arvel naeruväärselt väikest lisateenistust, alla saja miljoni krooni.

Kuid selle lause sõnumiline olulisus on siiski väga suur. See vale lause ütleb looritatult äriringkondadele, et laske, semud, uuel aastal aga vana viisi edasi: tõstke hindu, eriti neid hindu, mis vähem kindlustatuid kõige rohkem koorivad nagu tervishoiuteenused. Kõik oma patud saab ju edaspidigi ajada euroliidu ja selle maaletoojate kaela.

Postimees 20.10.2006

Advertisements

oktoober 20, 2006 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: