Ülo Ennuste majandusartiklid

Käibemaksumäära tõus meditsiinis koorib rahvast

President Toomas Hendrik Ilves võiks järgmise aasta eelarvet lugedes teha sinna rahvuslikke huve silmas pidades vähemalt ühe paranduse. See peenes kirjas lause, mis täpsustamist ootab, võib seista eelarve eelnõu järel umbes järgmisena: «Euroopa Liidu direktiivide järgi on valitsus kahetsusväärselt sunnitud aasta algusest lisaks kõigele tõstma veel meditsiiniseadmete käibemaksumäärasid».

Ent see lause peaks kõlama hoopis millegi sellisena: «Uuest aastast püüab valitsus võtta oma käibemaksupoliitikas senisest natuke inimlikuma ilme ja euroopalikuma näo ning alandab mitme ravimi ning meditsiiniseadme käibemaksumäärasid. Sellega püütakse harmoniseerida ka käibemaksupoliitikat, mida Euroopa Liidu direktiivid peale suruvad.»

Muidugi, eelarve eelnõus planeeritud ja kõne all olev käibemaksutõus tähendaks valitsusele rahva arvel naeruväärselt väikest lisateenistust, alla saja miljoni krooni.

Kuid selle lause sõnumiline olulisus on siiski väga suur. See vale lause ütleb looritatult äriringkondadele, et laske, semud, uuel aastal aga vana viisi edasi: tõstke hindu, eriti neid hindu, mis vähem kindlustatuid kõige rohkem koorivad nagu tervishoiuteenused. Kõik oma patud saab ju edaspidigi ajada euroliidu ja selle maaletoojate kaela.

Postimees 20.10.2006

Advertisements

oktoober 20, 2006 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: