Ülo Ennuste majandusartiklid

Erakondade valimiseelne majanduslüürika

Ülo Ennuste majandusdoktor ja GDNi (Global Development Networki – globaalse arenguvõrgustiku) uurimispartner: Poliitökonoomiliselt maniakaalsed valimisplatvormid 

Meie praeguseks kujunenud majandussüsteemi struktuuri tüübi ja selle ajakohastamise elik reformipoliitika 
alal näivat meie peamiste parteide valimisloosungid olevat umbes järgmised: nagu oleks Eestis praeguseks disainitud mingi üleilmne imesüsteem, justkui mingi «kolmanda tee» süsteemi mudel. See võimaldavat meie poliitikutel edaspidi suvaliselt rahval palka tõsta ja makse vähendada, võimaldavat ilma teadusinvesteeringuteta viia majanduse teaduspõhiseks ja tasemelt maailma tippu ning selle mudeli võluväel saame asuda sobivalt suunama nii Brüsselit kui ka Kremlit. 

Majandusteaduslikult on meie parteide valimisplatvormide sisu valdavalt poliitiline populism. Poliitökonoomiliselt mõttekad valimisplatvormid peaks sisaldama eeskätt konkreetseid meetmeid tegeliku inflatsiooni radikaalseks alandamiseks ja sellel alal tõepärase mõõtmise kindlustamiseks. Peale selle tuleks leida lahendus elanikkonna majandusliku ebavõrdsuse vähendamiseks. Ja mis kõige olulisem, tuleb esitada konkreetsed meetmed majanduse siirdamiseks kõrglisandväärtuslikuks, teadmuspõhiseks, kõrgepalgaliseks.

Postimees 21.2.2007

Advertisements

veebruar 21, 2007 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: