Ülo Ennuste majandusartiklid

“Semukapitalism”: eksinimetus viib eksiteele

Väärnimetuse häda on see, et selles on parteide ja taikuunide (suurärimehed – toim) vaheliste koalitsioonide olemasolu justkui püütud ajada neutraalse kapitalismi kaela.

Mitmele poliit- ja ärigrupile ongi see kasulik, et meil ei ole mingi klikiriik või sohiparteide-taikuunide demokraatia, vaid ainult süütu semutsemine (sõbrustamine) kapitalistidega, keda me ju ise oleme eelistanud kommunistidele.

Tegelikult on muidugi värdnimetuse põhihäda selles, et meie praegune majanduspoliitiline mudel on osutunud/kujunenud informatsiooniliselt selliseks, et toodab karistamatult eeskätt maniakaalset väändeteavet ja sellist teavet tekitavate klikkide koalitsioonide formeerumist.

Maniakaalsuse näiteks: meie teeme Maastrichti inflatsioonikriteeriumi ümber (selle üle Brüsselis ainult muiatakse). Väändumuse näide: meie majanduskasv on euroliidu tipp (iga soomlase kohta tõusis mullu majandusmahu tase ilmselt rohkem kui meil).

Teadmistepõhiselt ei too väärteave ega väärkoalitsioonide vohamine kaasa midagi head. “Varem või hiljem toob see kaasa krahhi.” (President Toomas Hendrik Ilves, 24.02.07.)

Ülo Ennuste, majandusdoktor

Pärnu Postimees 10.03.2007

Advertisements

märts 10, 2007 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: