Ülo Ennuste majandusartiklid

“Semukapitalism”: eksinimetus viib eksiteele

Väärnimetuse häda on see, et selles on parteide ja taikuunide (suurärimehed – toim) vaheliste koalitsioonide olemasolu justkui püütud ajada neutraalse kapitalismi kaela.

Mitmele poliit- ja ärigrupile ongi see kasulik, et meil ei ole mingi klikiriik või sohiparteide-taikuunide demokraatia, vaid ainult süütu semutsemine (sõbrustamine) kapitalistidega, keda me ju ise oleme eelistanud kommunistidele.

Tegelikult on muidugi värdnimetuse põhihäda selles, et meie praegune majanduspoliitiline mudel on osutunud/kujunenud informatsiooniliselt selliseks, et toodab karistamatult eeskätt maniakaalset väändeteavet ja sellist teavet tekitavate klikkide koalitsioonide formeerumist.

Maniakaalsuse näiteks: meie teeme Maastrichti inflatsioonikriteeriumi ümber (selle üle Brüsselis ainult muiatakse). Väändumuse näide: meie majanduskasv on euroliidu tipp (iga soomlase kohta tõusis mullu majandusmahu tase ilmselt rohkem kui meil).

Teadmistepõhiselt ei too väärteave ega väärkoalitsioonide vohamine kaasa midagi head. “Varem või hiljem toob see kaasa krahhi.” (President Toomas Hendrik Ilves, 24.02.07.)

Ülo Ennuste, majandusdoktor

Pärnu Postimees 10.03.2007

Advertisements

märts 10, 2007 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: