Ülo Ennuste majandusartiklid

Kilpla uus palga- ja töökorralduse külmutamise/paindlikustamise eelnõu

 

04.12.2008

§1. Seoses raske olukorraga külmutan (perioodiks 1.I 09-28.II 10)
täielikult enda (edaspidi Suur-Peeter) kuupalga edasise tõusu suhtes, seda tagasihoidlikule tasemele 60 tuhhi kuus (külmutamine suuremeelselt ei kehti langemise suhtes).

§2. Konstitutsiooniliselt tulenevalt see sätestab, et Väike-Peetri keskmiseks arvestuslikuks statistiliseks palgaks tuleb igatpidi külmutatult näidata 15 tuhhi (neli korda väiksemana), mis aga tähendab Väike-Peetrile enneolematult suurt statistilise arvutusliku palga tõstmist, euroliidus esimesel kohal, mida valijarahvas peaks eriti hindama, arvestades eelarve tasakaalu rasket positsiooni ja eriti silmas pidades, et see tõstmine on ka altpoolt külmutatud.

§3. Kuna aga seoses raske olukorraga mõlemate solidaarsete Peetrite palkade kogu ühiseelarve antud perioodil langeb summale kuus kokku 67,5 tuhhi, siis sellel põhjusel et eelarve oleks vastavalt Maastrichti stabiilsuspaktile, kuna meie esimene prioriteet on kiire üleminek eurotsooni mis juba paistab horisondil, tuleb Väike-Peetri tööleping teha riskide maandamiseks paindliku hõivega 0,5 ehk kuus makstava paindliku põhipalgaga keskmiselt 7,5 tuhhi.

§4. Seoses Suur-Peetri palga külmutamisega ülevalt ja Väike-Peetri tööhõive paindlikkuse suurendamisega, vastavalt eurodirektiividele, ei ole põhiseaduslikku motiivi Suur-Peetri palga antud tõstmist Väike-Peetri palga suhtes, lugeda nii, et Suur-Peetri juriidiline seadusalgatuslik tegevus, korrektselt tõlgendatuna, riivavaks JOKKi.

Advertisements

detsember 4, 2008 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: