Ülo Ennuste majandusartiklid

Kuidas nende eelarvekärbetega ja selle 2011 euroutoopiaga ikka on?

Vabariigi President olla öelnud:
„Kärpimine ja säästueelarve on vaid hädapärane tööriist millegi saavutamiseks. … selgem eesmärk Eestil olemas – see on liitumine eurotsooniga 2011. aastal.”

Kuidas ikka õieti on: kas mitte ei ole praeguseks nii, et ELis on juba konsensuslik kava teoksil, et liikmesriigid mitte ei kärbi omi eelarveid, vaid vastupidi? Hoopiski, majanduste kiireks kosutamiseks on ärksamad valitsused juba kibekiiresti asunud ebaturumajanduslikult kombineerima juurde täiendavaid summasid tarbimise ja investeeringute tasemel hoidmiseks, kas ka mitte meie rahandusminister ei pannud hiljuti sellisele solidaarsele plaanile kätt alla?
Ja, kas praegu mitte ELis kõik kompetentsemad majandusringkonnad ei pea eksklusiivselt kõige „selgemaks eesmärgiks” reaalmajanduse kriisist pääsemist ja kõigist kõrvaliste asjadega tegelemisest kõrvalehoidmist, nagu on seda euroala laiendamisega jahmerdamine?
Muide, kas mitte praegu rahvusvaheliste asjatundjate arvates üldiselt ei ole nii, et mõne aasta pärast peaks Maastrichti inflatsioonikriteerium tõenäoselt langema kahe protsendi lähedal või veelgi madalamale.
Seega, kas mitte see 3% t6ase mida meie väga tugevad rahandustegelased selleks ajaks sihistavad konvergentsiprogrammides, seda mingi imeiseeneslikult toimuva utoopilise langusega, kas see tase selleks ajaks jälle lootusetult kõrgeks ei ostu? Eriti arvestades, et meie tugevad rahandustegelased on siiani reeglina oma inflatsiooniprognoosides ligemale kahekordselt mööda tavatsenud panna?

Advertisements

detsember 9, 2008 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: