Ülo Ennuste majandusartiklid

 

Animal sprits matemaatika kallal

 13. III 09

Ei midagi isiklikku loomaliku alge vastu,  nagu Keynes’elgi 1936, kuni see ei muutu kiskjalikuks, ei muutu oma baasi hävitavaks: nt sadade tuhandete töötute produtseerimine meile, rahvusliku katastroofi mahitamine, justkui mingite isegi EP mudelite alusel, see on juba matetemaatikale liig mis liig.

 

Nt EP pressiteade 11. III 09:

 

 „ … Eesti täidab väga suure tõenäosusega selle aasta lõpus kõik Maastrichti kriteeriumide väärtused ja seetõttu on võimalik, et euro tuleb Eestis kasutusele 2011. aastal.”

 

– taevane arm, milleks sellises väga väikese tõeväärtusega lauses määrida matemaatilist teadusterminit nagu „tõenäosus”. On ju see termin eesti keeles isegi seostuv tõega, milleks siis siin seda kasutada, selles puhtdemagoogilises ebaloogilises poliitsihitusega kontekstis.

 

Seejuures on EPs kompetentsi, et teada, et aastalõpuks nt inflatsioonikriteeriumi täimiseks peab see keskmiselt kogu see aasta olema täidetud, mis on teaduspõhiselt äärmiselt väikse tõenäosusega, seda vähemalt kahel põhjusel:

 

a) praegu on väga raskesti prognoositav kriteeriumi referentsväärtus (eriti selles mõttes, et deflatsiooni langevad liikmesriigid kukuvad referentsriikide hulgast välja)

 b) vähegi usaldusväärsed prognoosiallikad pakuvad tänavu meile inflatsiooniks 3-4% ja kriteeriumiks ikkagi kahe protsendi ringis.

 

Moraal, kui teaduslikult rääkida, siis on väga vähe võimalik et euro tuleb meil kasutusele 2011 ja oleks tohutu rahvuslikult vastutustundetu risk selle „2011″ väärarvamuse alusel hakata tegema uusi laastavaid eelarvekärpeid ja sellega veelgi suurendama töötute armeed – poliitkiskjalikkusest laastama rahvuslikku majandust, seda matemaatikaterminite lambanahas.

Advertisements

märts 13, 2009 - Posted by | Uncategorized

1 kommentaar »

  1. Mitte mingil juhul ei tule euro meile 2011. aastal veel. Läheb veel kõvasti aega!!!! Teiseks euro tulekuga vabaneks pangast reserve, mis aitaks kaasa meie allakäigule veelgi enam.
    Ma ei tee hakka seekord pikalt kirjutama, kui huvi detailide vastu palun pöörsuda muinu blogisse! (vajuta nimele kommetsil).

    Kommentaar kirjutas Dexter | aprill 13, 2009 | Vasta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: