Ülo Ennuste majandusartiklid

Kuidas ikka nende „inimteaduslike loodusseadustega” lood on?

Rein Taagepera (PM AK 18.IV 09): „Olen üks esimesi, üsna ainulaadseid, kes on kujundanud inimteaduslikke loodusseadusi. Nii nagu elektriseadused, kus on igasuguseid kõrvalmõjusid, aga läbilõikes Ohmi seadus töötab.”

Majandusteaduslikust vaatevinklist eriti institutsionaalökonoomikast, on nii igasugused valimisseadused, parlamendid, valitsusmehhanismid, maksuseadused jne institutsioonid kujundatud inimeste poolt, õieti nende inimrühmade poolt kellel on selleks antud sotsiaalsetes tingimustes oma loodetavates huvides võimu olnud (North).

Seega, taolisi inimteaduslikke ökoloogilisi värke kirjeldavad sisuliselt adekvaatselt loogilis-teoreetilised strateegilised tasakaalumudelid, formaliseeritult stohhastilised mänguteoreetilised mudelid.
Nende mudelite valgusel kvaliteetsete koordineerimisinstitutsioonide disainimise tuumprobleemiks näib momendil olevat mitte niivõrd kommunikatsioonikanalite korrastamine (nt maatrikis nXn agenti), kuivõrd nendes kanalites tarviliku ja piisava avaliku tõese teabe (mitteeksliku/mittemoonutatud/mittepiiratud) kiire ülekandmise edendamine – selleks agentidele hierarhiliste mehhanismide kujundamine.

Kas selleks tõesti saavad Ohmi seaduse sarnased seosed või muud taolised füüsikalised seadused tööd leida põhiprintsiipidena?

Advertisements

aprill 19, 2009 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: