Ülo Ennuste majandusartiklid

Kuidas ikka nende „inimteaduslike loodusseadustega” lood on?

Rein Taagepera (PM AK 18.IV 09): „Olen üks esimesi, üsna ainulaadseid, kes on kujundanud inimteaduslikke loodusseadusi. Nii nagu elektriseadused, kus on igasuguseid kõrvalmõjusid, aga läbilõikes Ohmi seadus töötab.”

Majandusteaduslikust vaatevinklist eriti institutsionaalökonoomikast, on nii igasugused valimisseadused, parlamendid, valitsusmehhanismid, maksuseadused jne institutsioonid kujundatud inimeste poolt, õieti nende inimrühmade poolt kellel on selleks antud sotsiaalsetes tingimustes oma loodetavates huvides võimu olnud (North).

Seega, taolisi inimteaduslikke ökoloogilisi värke kirjeldavad sisuliselt adekvaatselt loogilis-teoreetilised strateegilised tasakaalumudelid, formaliseeritult stohhastilised mänguteoreetilised mudelid.
Nende mudelite valgusel kvaliteetsete koordineerimisinstitutsioonide disainimise tuumprobleemiks näib momendil olevat mitte niivõrd kommunikatsioonikanalite korrastamine (nt maatrikis nXn agenti), kuivõrd nendes kanalites tarviliku ja piisava avaliku tõese teabe (mitteeksliku/mittemoonutatud/mittepiiratud) kiire ülekandmise edendamine – selleks agentidele hierarhiliste mehhanismide kujundamine.

Kas selleks tõesti saavad Ohmi seaduse sarnased seosed või muud taolised füüsikalised seadused tööd leida põhiprintsiipidena?

Advertisements

aprill 19, 2009 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: