Ülo Ennuste majandusartiklid

 

EL uue Komisjoni 2010 veebruari vaheprognoos kontsentreerub ainult tuumprobleemidele http://ec.europa.eu/economy_finance/articles/pdf/2010-02-25-interim_forecast_en.pdf

 Tõepoolest: võetakse luubi alla ainult seitsme olulise tähtsusega liikmesriiki: annavad 80% euroliidu sisemajanduse kogutoodangust ning ülejäänud kahekümnele aega ei raisata  sest nendest üksikult mingit olulist riski liidule ei ole karta. Uutest liikmesriikides kuulub nende hulka ainsana Poola, muide praegu kõige stabiilsema majandusega kogu liidus. Seejuures uudsena on senisest suuremat rõhku on pööratud erasektori laenude dünaamika jälgimisele, õiemini selle edasise jätkuva languse riskile .

 Rõhutatakse, et võrreldes 2009 sügisprognoosiga antud vaheprognoos olulisi korrektsioone ei sisalda ning EL sisemajandusliku kogutoodangu kasvuks oodatakse endiselt keskmiselt ligemale üheprotsendilist tõusu – seda hapralt ehk riskidega. Seega praktiliselt öeldes tänavuseks jätkub status quo.

 Meile ilmselt tähendab asjaolu (eriti Kreeka näitel), et jämedalt öeldes alla kolme protsendilise elanikkonnaga ning kogutoodanguga vähestabiilseid liikmesriike ei eriti enam afišeerita, et taoliste riikidega edaspidi ka nähtavasti eriti enam ei tseremoonitseta: kui need Maastrichti kriteeriumeid ei taipa täita tsiviliseeritult (nt ilma massimäruliteta, tingituna barbaarse töötuse ja majandusliku ebavõrdsuse produtseerimisest vms) – siis antakse neile abi Brüsselist erakordset abi täieliku kokkukukkumise vältimiseks, koos selleks vajaliku mittesuveräänselt majanduspoliitika kvaliteedi tõstmisega kompetentse Brüsseli diktaadil.

Advertisements

veebruar 27, 2010 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: