Ülo Ennuste majandusartiklid

 

EL uue Komisjoni 2010 veebruari vaheprognoos kontsentreerub ainult tuumprobleemidele http://ec.europa.eu/economy_finance/articles/pdf/2010-02-25-interim_forecast_en.pdf

 Tõepoolest: võetakse luubi alla ainult seitsme olulise tähtsusega liikmesriiki: annavad 80% euroliidu sisemajanduse kogutoodangust ning ülejäänud kahekümnele aega ei raisata  sest nendest üksikult mingit olulist riski liidule ei ole karta. Uutest liikmesriikides kuulub nende hulka ainsana Poola, muide praegu kõige stabiilsema majandusega kogu liidus. Seejuures uudsena on senisest suuremat rõhku on pööratud erasektori laenude dünaamika jälgimisele, õiemini selle edasise jätkuva languse riskile .

 Rõhutatakse, et võrreldes 2009 sügisprognoosiga antud vaheprognoos olulisi korrektsioone ei sisalda ning EL sisemajandusliku kogutoodangu kasvuks oodatakse endiselt keskmiselt ligemale üheprotsendilist tõusu – seda hapralt ehk riskidega. Seega praktiliselt öeldes tänavuseks jätkub status quo.

 Meile ilmselt tähendab asjaolu (eriti Kreeka näitel), et jämedalt öeldes alla kolme protsendilise elanikkonnaga ning kogutoodanguga vähestabiilseid liikmesriike ei eriti enam afišeerita, et taoliste riikidega edaspidi ka nähtavasti eriti enam ei tseremoonitseta: kui need Maastrichti kriteeriumeid ei taipa täita tsiviliseeritult (nt ilma massimäruliteta, tingituna barbaarse töötuse ja majandusliku ebavõrdsuse produtseerimisest vms) – siis antakse neile abi Brüsselist erakordset abi täieliku kokkukukkumise vältimiseks, koos selleks vajaliku mittesuveräänselt majanduspoliitika kvaliteedi tõstmisega kompetentse Brüsseli diktaadil.

Advertisements

veebruar 27, 2010 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: