Ülo Ennuste majandusartiklid

Simon Grey* terviseks: selle Jaanil meil talupoeglikku kuid sisuliselt moodsal majandusnobelistlikul tasemel  mõtlemist siiski veel näikse veel hõõguvat

 Seda vaatamata sellele, et nt PMis 22.VI Nordea Panga asjamees Palm kirjutab „Eesti suhteline vaesus võrreldes muu Euroopaga on mõnes mõttes positiivne”  ja mille üle meie Simon Grey väga hiilgavalt irvitab, ja seda moodsa majandusteooria põhivoolu – eeskätt majandusnobelistide sängi alusel, täiesti põhjendatavalt.

 Muide, selle panga põhireeglite järgi see pank ei vastuta klientidele tehtud kahjude eest – järelikult ei vastuta ka selle tohutu kahju eest mis pangamees oma selle jutuga meie avaliku teadmusruumi omapoolse täiendava risustamisega rahvuslikule majandusele ja laiemale klientuurile ning publikule kaela tõmmata aitab, aitab seda enamusel politikaanidest võimkonnal, kellel ilmselt pole aimugi nobelistliku moodsa täppisteadusliku poliitökonoomia-olemasolust:

monetaarteooriatest, institutsionaalteooriatest, eelarveteooriatest, rääkimatagi sotsiaalkapitaliteooriatest.

 Muidugi lööb SG tekstist kohati välja kodukootus, nt: „rääkimata asjaolust, et kaalust juurde võtmine (ja sellega kaasnevad probleemid) on nüüd tunduvalt vähemtõenäoline
“moodustas mullu 62 protsenti ELi keskmisest” (viimane  jutumärkides on  Palmi tekst, üe)” – siin SG manipuleerimine arvuga 62 on kõrgteoreetilisel andestamatult robustne. Nimelt 62% oleks Eesti sisemajandusintensiivsus PPS hindades ELi keskmisest. Kuid, kuna sellised hinnad rahvusvahelises kaubanduses ei kehti, siis ei kehti ka majandusteoreetiliselt taoline võrdlus SKTde võrdluses, tõsi see sobib hästi poliitmanipulatsioonideks ehk publiku teadmuse mürgitamiseks. SG soovitab seda arvu vähendada nt 20-30% sisse kuid see on toores – majandusteaduslikult sisuliselt usaldusväärselt see võiks olla grupis 40-50%.

 *****************************

 *  PM.ee Komm 22.06.2010 16:20 http://www.e24.ee/?id=279724&com=1

Simon Grey : „”Eesti suhteline vaesus näitab potentsiaali” Irw”

 – potentsiaali jah, praegu on veel suhteliselt vähe prükkareid. Nende arvu kasvuks on potentsiaali veel küllaga.
“Eesti suhteline vaesus võrreldes muu Euroopaga on Nordea panga majanduseksperdi Tõnu Palmi sõnul mõnes mõttes positiivne”
Jah, ja kui mees peksab naist, siis see on mõnes mõttes positiivne kah – naine ei virise nii palju siis ja tal on alati lootust, et ühel heal päeval mees äkkiliselt maagilisel kombel muutub printsiks valgel hobusel. irw
Ja kui olete kaotanud tööd ja pole piisavalt raha, et peret toita, siis see on kah positiivne – nüüd on teil tunduvalt rohkem vaba aega ja suuremad väljavaated, rääkimatta asjaolust, et kaalust juurde võtmine(ja sellega kaasnevad probleemid) on nüüd tunduvalt vähemtõenäoline.
“moodustas mullu 62 protsenti ELi keskmisest”
Oh krt, tõsi kah vä ? Nii palju ? Meie “hoolitsev” valitsus peaks seda numbrit vähendama vähemalt 30 protsendini, või isegi parem oleks lausa 20 prossu. Siis meil oleks lausa hiiglaslik potentsiaal.
“«Eesti positsioon paraneb, kuna enamus suuri kärpeid, mis tegime eelmisel aastal, seisavad teistel riikidel just ees ja need kahtlemata majanduskasvu ei soosi,» selgitas ta.”
Tõsi kah vä ? See asjaolu, et teistes riikdiel majandus juba mõnda aega aeglaselt kasvab, ilma nende “valuliste hädavajalikke kärpeteta”, mida meie ajukääbikud läbi viisid vähemkindlustatud elanikkonakihi kulul, vist pole kuigi tähtis. Samas nende idiotoide keniaalsete sammude tagajage said tunda juba pea kõik(muidugi peale meie riigi nõ eliidi, kes pole sittagi väärt, nemad said vaid igasuguseid tulemustasusid ja preemiasid tegemata töö eest) ja kuidagi erilisi positiivseid muutusi pole näha. Samal ajal, kui kõik normaalsed riigid võtsid laene ja jõudsalt toetasid tootmist, meie “riigijuhid” jõudsalt leiutasid idiootseid seadusi ja toppisid oma karvaseid näppe väikeste firmade omanikke taskutesse nii sügavale kui vaid võimalik. Sel ajal, kui oli vaja toetada väikeärisid, erakonnad jõudsalt andsid oma sponsoritele magusaid tehinguid, makstes maksumaksja rahadega nende eest ja tegelesid igasuguste deb!!lsete projektidega,  …

“Viie Euroopa rikkaima riigi hulka jõudmiseks peaks Eesti Palmi sõnul «leidma oma Nokia».”
Jah, tulnukad tulevad ja aitavad, leiame naftat miljonpeldiku all, koerad hakakvad sittuma kullaga, poliitikud muutuvad ausateks ja seadusekuulekumateks(ohh, vabandust, see on juba täielik ulme).

Advertisements

juuni 23, 2010 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: