Ülo Ennuste majandusartiklid

Õiendusi

Häma häma otsa:

ÄP 12.V 11 kommentaar:

„”Valejutt, kihistumine Eestis ei süvene”

Andrus Ansip

peaminister

(turujuttude tasemel riigikogu liige küsib, üe) Ma olen päris pikalt mõelnud asja üle ja ma leian, et meie ühiskonnas järjest suurenev lõhe rikaste ja vaeste vahel laieneb nüüd ka pensionäridele. Te lubasite viia Eesti viie rikkaima riigi hulka ja hindade poolest ta seda vist juba ongi. Kelle Te võtate endaga kaasa sinna lubatud helgesse tulevikku, kui alla keskmise palgaga töötajatest saavad alla keskmise pensioniga vanainimesed ja selliseid on enamus? Ma kujutan ette, et riigikogu liikme tasemel inimene ei peaks rääkima edasi turujutte, riigikogu liige peaks oma väidetes tuginema väga selgetele faktidele ehk siis argumendina tuleks kasutada pigem statistilist materjali kui seda, mida naised turul on rääkinud.

Jutt sellest, et Eestis kihistumine järjest süveneb, on faktiliselt vale. Eesti oli Euroopa Liidus kõige kiiremini tulusid võrdsustanud riik aastatel 2000-2009 ehk siis Eestis oli ülemise ja alumise tuludetsiili erinevus 2000. aastal 6,3 korda ja praeguseks on see kahanenud 5,0-le. See tähendab, et oleme tulude jaotumise võrdsuselt ELis täpselt keskmised. ELi keskmine tuludetsiilide erinevuses on samamoodi 5,0. ELis on vaid kolm sellist liikmesriiki, kus viimase dekaadi jooksul on tulude jaotamise ebavõrdsus vähenenud, Eestis on tulude ebavõrdsus vähenenud kõige rohkem. Kõigis ülejäänud ELi liikmesriikides on viimase kümne aasta jooksul tulude jaotumise ebavõrdsus süvenenud.

Toimetuselt: Peaminister eile riigikogus Viktor Vassiljevi (Keskerakond) küsimusele vastamas”

Õiendusi (üe):

a) Eurostati viimatiste andmete järgi 2009 langes euroliidu keskmine tuludetsiililine erinevus 4,9 peale – seega madalamale ehk tsiviliseeritum eesti näidust mis pandud 5,0 peale

b) Liikmesriike kus 2000-2009 see näit ei tõusnud on tosina ringis

c) 2000 oli eesti näit üks barbaarsemaid portugali oma sabas – seega eesti näidul ainult langus oligi võimalik

d) See näitaja ei ole võrreldav ei erinevate inflatsioonidega ega erinevate kapitalitulude maksustamise süsteemidega liikmesriikide puhul ning liiatigi meid peaks eeskätt vaatlema Läänemere-Äärise kontekstis kus see näit on alla nelja ja mitte EL27 kontekstis kus idiosünkraatsed Vahemere-Liikmesriigid ja Rumeenia ning Bulgaaria

e) 2009 euroliidu keskmine Gini näit langes 2009 Eurostatis (meie ametlik statistika) muutus tsiviliseeritumaks – aga meie oma muutus vastupidiselt barbaarsemaks, sama toimus meie vaesusriski näiduga, aga mida tegi kvintiilnäit kulutuste alusel seda meie statistika varjab.

Moraal: …

Advertisements

mai 12, 2011 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: