Ülo Ennuste majandusartiklid

Diskussiooniks

Ajakohase poliit-ökonoomilise diskussiooni algatamiseks THI’ga

Viimatises kõnes* laususite:

„Me taristu peab olema tugev ja siht selge, sest madalad maksud, odav tööjõud ja idaturu ihalus olid eilse, mitte homse päeva konkurentsieelised.

Neljandaks, me ei saa tunda täit rõõmu kasvavast sündimusest ja kahanevast suremusest enne, kui meie – riik, omavalitsused, üksikisikud – pole teinud kõike enesest olenevat nende enamate elude kvaliteedi parandamiseks sünnist surmani.

Ükski poliitik ei saa tehtuga rahul olla enne, kuni Eestis on arvestataval hulgal puudust kannatavaid lapsi ja peresid; kuni me ei suuda tagada eakatele nende eluõhtul inimväärset hoolekannet. Mis tähendab hooldushaiglate kõrval alati ja ennekõike pigem elementaarset hoolivust ja südamesoojust.

Viiendaks, haridus, täpsemalt meie haridussüsteem lasteaiast kuni doktoriõppeni ja sealt edasi teaduspoliitikani. Me ei saa ega tohigi taotleda vähemat kui seda, et Eesti noorte esimene eelistus kõrgkooli valikul oleks Eesti ülikool.

Meie kõigi kohustus ja vastutus on pakkuda oma võimekatele noortele parimaid õppetingimusi, tuues selleks Eestisse parimaid teadlasi ja õppejõude.”

Kõik õige, väga õige, nii moodsa heterogeense sotsiaal-majandusliku heaoluteooria ja turumajanduse  optimaal- disainitud koordineerimise mehhanismide positsioonidelt,  kui  ka empiirilis-evolutsioonilistelt adekvaatne enamarenenud Läänemere-Äärise eeskujudega,  Põhjalast  rääkimata.  

Kuid vabandage väga – kuhu siis jääb selle juures meie suurte rahvuslike ohverdustega (nii heaoluliselt kui ka kvalifitseeritud tööjõu ja riskipapitali mõttetult väljavoolult piiri taha, rääkimata avaliku sotsiaalmajandusliku teadmusstruktuuri hämastamise hinnaga) kättevõidetud eripärase rahvusvahelise juhtiva eeskuju roll –  säravaimaks turumajanduslikuks efektiivsuse täheks olemise mõttes – meie kaasasündinud vaimult tuhandekordselt kordistamise mõttes?

 

*http://www.president.ee/et/ametitegevus/koned/6114-vabariigi-president-isamaa-ja-res-publica-liidu-volikogu-istungil-21-mail-2011-hotelli-euroopa-konverentsisaalis/index.html

Advertisements

mai 24, 2011 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: