Ülo Ennuste majandusartiklid

Meie aja tarkusesambad

Meie aja terve mõistuse tarkussambad

Igor Gräzin: „Muide: täiesti parandamatu euro-optimistina ma välistan võimaluse, et kogu see garantiide-laenude-vms sigrimigri on bluff ka Euroopa poolelt (s.t. et kreeklasi püütakse alt tõmmata sellega, et neile antavad garantiid on puhas õhk), mis muudaks seni koomilise olukorra lihtsalt farsiks. Sest siis oleks küsimus selles, kumb kahest sulist teise üle kavaldab….” (epl.ee 22.VI 11)

– seega, praegu ei ole küsimus enam selles et kumb kahest sulist (Kreeka ja EL, üe) teise üle kavaldab, sest see küsimus on tervele mõistusele (Gräzinile – tema enda tituleering) ammu selge.

Kaja Kallas: „Kohe ja kõigile ei ole võimalik rohkem palka maksta” (epl.ee 21.VI 11)

–         tõepoolest, kohe ja kõigile on võimalik ainult inflatsiooni ja hindu (nt elektri, üe) tõsta ja ega raskel ajal ei ole ju võimalik palka isegi indekseerida selle kompenseerimiseks – ja kes tahab rohkem palka saada kui ta ise väärt on see kebigu nt välismaale.

Rein Järvelill: „Majanduskriisiga kaotas töötaja 17% oma heaolust” (Blogi 21.VI 11)

–         huvitav küll sest statistika järgi kodumajapidamiste tarbimine langes reaalselt peaaegu veerandi võrra ja investeeringud vist isegi alla poole peale? – muide veel mullu reaalselt langes.

Jaan Männik („arter” 11.VI 11 lk 4): tähtis ei ole riigis rikkuse ümberjaotamine, vaid et terve riik saab rikkaks.”

–         jälle väga huvitav riigimehelt sest nt „ESTONIA 2020” ( Valitsuse poolt heakskiidetud 20.IV 11, mis EL Komisjoni kodulehel üleval) näeb nt ette meie sotsiaaltoetuste kaalukuse tõstmist ehk  ümberjaotamise  edaspidist suurendamist (selle kaudu sh nt ülekannetejärgse vaesusriski vähendamist aastani 2020)

–                     veelgi kontrastsem vastuoksus on Valitsuse programmil ja Männiku väitel: räägime selles kontekstis liiga ebamäärastest asjadest, nagu näiteks elukvaliteet. … et me mingisuguse ebamäärase kvaliteedi jutuga ei viiks fookust minema sellelt, mis  on tähtis.”

–                     taevane arm – see jutt ei ole vastuoksne mitte ainult nimetet programmiga vaid  kogu sotsiaalteaduse ja tsivilisatsiooniga:

Enriko Aav’a (PM 8.IV 11 lk 14) jutt pealkirjaga: Tulumaks on  oma  aja ära elanud”

–                     see riigimehe jutt on täielikus vastolus nii Valitsuse programmiga „ESTONIA 2020” (eesmärgiks on praeguse eripärase struktuuriga jätkamine kuni 2020 koos väiksemate korrektsioonidega nagu tulumaksu alandamine ühe pp võrra aastate jooksul, käibemaksu tasapisi tõstmine vms) – ning vastuolus kah kogu kaasaegse majandusteadusega maksusüsteemide optimeerimise/tasakaalustamise vallas nii riikide sees kui ka majandus- ja vääringu-liidus tervikuna, nii deduktiiv- kui evolutsioonilises võtmes (muide on tõsiteaduslikud ajakirjad selle alal, muidugi matemaatiliste käsitlustega tänapäevasele omaselt).

Advertisements

juuni 26, 2011 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: