Ülo Ennuste majandusartiklid

EE&Ruben roosapudrutavad edasi

EE&Ruben pudrutavad roosasogast edasi: „Alguses ei saa vedama …” EE 7.VII 11 lk 38

Kuigi E.V. oma värskes romaanis „Akadeemik G.N. …”* teeb puust ja punasest lugejatele ette et on NI (prototüüp) ja NII ning et viimane on imaginaarne romaanikangelane ning  ei pruugi esimesega ehk ilmselt inimsusvastaste kuritegude kordasaatjaga (romaani järgi nt meil märgade värkidega tegutsev sõjajärgne NKVD ohvitser, metsavendade hävitaja ja ilmselt ka küüditamise otsene korraldaja Pärnumaal) ühtida, ja et naistekütiks eufemiseeritud idiosünkraatiaga NII on eeskätt välja mõeldud E.V. punaseks kirjandus-politorgiks olemise õigustuseks – ometi nähtavasti Aarne Ruben koos kogu EE toimetusega ei suuda sellest nii keerulisest mõtlemisest mõhkugi aru saada. Nt:

a)      „Järgnesid hiilgavad esseed filosoofiast … „ – taevane arm – seda justkui NI sulest – aga ükski meie tänapäeva teavik ometigi ei kinnita mingite hiilgavate esseede olemasolu sest tegelst need olid stalinistlikud bulvari-esseed (täitsa naeruväärne oli molekulaarse meta-stabiilsuse mõiste (ehk lõngakera trepiastmel mudeli) kasutamine rahvuse evolutsiooni modelleerimiseks** jne),  sest tänu julgeolekukindralist stalinistis äiale ning oma terroristlikule minevikule oli temal võimalik bulvarstiilis avaldada ning pooliku haritusega hakata eesti akadeemiat kamandama ning  rahvuslikku „entsüklopeedia” poitrukiks asuda ning ennast veel kosmoloogiks tituleerida mingite populaarteaduslike kompilatsioonide eest Tõravere  vanemteadurina parteiakadeemia teaduskandidaadina kodanliku natsionalismi hävitamise teemal jne . Seda kõike väga-väga kõrge palgaga mis õrnemat sugu koos E.V.-ga võis tõesti mõnel juhul rööpast välja viia koos katuse nihutamisega- hiilgavad olid need küll  NII sulest – E.V. unenägudest vist.

b)      „Naan kasutas … mõistet küüditamine.” – taevane arm – tema toimetet ENEs seda mõistet ei ole, on küll juriidiliselt abstraktsel mõiste „väljasaatmine” –  klausliga et selle alla ei kuuluvat  isikud kes kuriteo sooritamisel olid alla 18 aastased.

c)       Nt Naani ENEs on ka „P.-H. Rubel – nõuk. eesti majandusteadlane” – aga kui viimase tõsiteaduslikke teoseid hakata otsima siis muud ei leia et Rubel oli 1941 hävituspataljoni komandör! Kuid see on veel köömes kui vaadata kuidas kogu teavik on täistopitud stalinistlikest vene inimvaenulikest tegelastest – ilmselt rahvusvaheliselt unikaalne vene poliitkurjategijate leksikon.

d)      „Kui asuda Naani tulevikuvisiooni vaatlema, võib lausa hirmutundega nentida, kui palju sellest on täppi läinud …” – taevane arm – kas siis NI või NII tulevikuversiooni – muide NII omast pole midagi sinnapoolegi täppi läinud – võib ilma hirmu tundmata väita – eesti rahvast ei ole saanud Venemaad valitsev rehepappide eliit või rentslis lõngakera – NI järgi.

*https://yloennuste.wordpress.com/2011/05/30/enn-vetemaa-viimatisest-romaanist/

**https://yloennuste.wordpress.com/2011/06/18/partorgistidest/

Advertisements

juuli 8, 2011 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: