Ülo Ennuste majandusartiklid

Värsket hägus makrot

Värsket hägus makrot

PM 26.VIII  – Reiljan „Ausa ja vastutustundliku (eesti) ettevõtja teenitud kasum … sellest saavad oma osa ka manulised … ” – kahjuks hoolitsetakse meie seadustes (0-kasumimaks) selle  eest et kasumid saab manuliste nina alt maksustamata väljamaale kantida.

„Kisa tõuseb ainult siis, kui pätid üksteist alt tõmbavad.” – see on õige, sellest vist Reiljani artikkel initsieeritud, mitte manuliste vaesusriski vohamisest.

PM 25.VIII – Riigikantselei-M.Ross „Liiga optimistlike tulude ühildumise  ootuste teke võib suure tõenäosusega viia ressursside väärpaiknemisele ning vastu ootusi hoopis kasvupotentsiaali ja ühildumise enda (vähemalt ajutisele) pidurdumisele.” – mitte „suure tõenäosusega” ja vastu ootusi vaid pea-aegu kindlasti on Eurostati järgi juba viinud Eesti perioodil 2005-10 reaal-tulude suuremale lahknevusele/kolgastumisele euroliidu keskmisega võrreldes ja samuti kasupotentsiaali kängumisele seoses tööjõu väljavoolu eskaleerimisega ilmselt eeskätt taoliste talumatute utoopiliste hämade korrutamise tagajärjel eeskätt valimisplatvormides.

PM 26.VIII – Statistikaamet „Eurostati 2011. Aasta rahvastiku prognoosi aluseks võttes on Eestis …” – taevane arm – eesti statistika enda rahvastikuprognoos on vähem usaldusväärne kui Eurostati oma.

„Tööea tõstmine kümne aasta võrra toob kaasa selle, et suhteliselt rohkem inimesi teeb tööd … ” – taevane arm – aga kas suhteliselt väiksema viljakusega või toob see kaasa ka hoopis rohkem noorte töötust?

PM 25.VIII – M.Salo „”Evans-Pritchard on üks loetumaid ajalehekommentaatoreid Euroopas ja äge euroskeptik. Ta meenutab, et käis mõni aeg tagasi ka Eestis ning intervjueeris muu hulgas rahandusministrit (ilmselt peab ta silmas Jürgen Ligi – toim).” – käis siin sept 2009 kaks päeva ja tegelt intervjueeris majandusminster Partsi.

“Muidu oli Evans-Pritchardi sõnul kõik okei, arusaadav ja loogiline, välja arvatud üks teema. «Kui jutt läks sellele, millised kohustused Eesti võtab, siis oli täielik closed mind (suletus – toim). Ei mingit soovi diskuteerida,» räägib ta.”

– tegelt oli ta siin ise täielikult kipspea – ajakirjaniku trafaretse pealiskaudsusega ja ei huvitatud mitte millestki muust kui euroliiduvastasest populismist ja nt natukegi spetsiifilisemate makronäitajate osas polnud lugupeetaval no notion’nit ja oma vastavas üllitises puterdas nendega mis hirmus (vt Telergraph 20.IX 09 -eriti üe-ga intervjuu lõike).

Advertisements

august 26, 2011 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: