Ülo Ennuste majandusartiklid

Kuidas ikka on

Kuidas eelarve laekumiste asjaga meil ikka lood on

Statistika täna teatab et mullu ettevõtluse kogukasum kasvas ja oli 2,8 miljardit eurot. Ju siis tänavu juba võiks arvata et tuleb ligemale 3 miljardit täis. Ja kui meil poleks barbaarset 0-kasumimaksu – siis laekuks tsiviliseeritult tänavu meie eelarvesse sellest kasumimaksu 0,6 miljardit .

Aga Rahandusministeeriumi prognooside kohasel laekub juriidilise isiku tulumaksu tänavu kahetsusväärselt ainult  tsipa üle 0,2 miljardi ehk 0,4 miljardit vähem ehk kaks korda vähem. Seda ilmselt planeeritud niimoodi selleks ei saavutada kogu maailmale eeskujuks ajast ja arust läinud dogma järgi utoopiliselt  õhukest riiki mis ettevõtlussõbralikult ei tegele mingi majandusinterventsiooniga peale inflatsiooni tõstmise.

400 miljonit lisalaekumist pühiks meil laua puhtaks nii palkade kui pensionide ausa indekseerimise probleemidest , rääkimata paljudest investeerimismuredest alates kunstiakadeemiast kuni Raadi muuseumini jne,  pidurdaks tööjõu väljarännu, tõmbaks äkki isegi meie börsi spekulatsioonide õudusunest välja jne.

Võib olla isegi aitaks meie sotsiaalmajandusliku avaliku teadmusruumi täielikust teadusvaegusest välja tuua väga laias mõttes koos ülikoolidega ning meie parlamendiga  – eriti majandusmehhanismi reformide  alal  – lihtsaltasal asjalised üldse et tea õhkagi et on majandusmehhanismide matemaatilised disainimise teooriad isegi pärjatud Nobelitega ning kümned eelretsenseeritavad ajakirjad sellel ala, rääkimata maamaksudest (muide Inglismaal maamaksud puuduvad).

Loomulikult  see meie statistika 2,8  miljardit kasumeid pole kogu tõde ning ilmselt on lisaks vee varjatud kasumeid mis nt kanditud välismaale sest nt mullu  kanditi bruto investeeringute nime all meie kodumaisest majandusest väljamaale 3,5 miljardit ja seda EP statistikas – mis ilmselt vihjab sellele et ettevõtete poolt tehtud koguinvesteerinud läksid olulises osas hoopiski väljamaadesse heaolu tõstma et mitte öelda et siin viletsolu süvendama.

Advertisements

märts 6, 2012 - Posted by | Uncategorized

2 kommentaari »

 1. Whats up very nice web site!! Man .. Beautiful .. Superb .
  . I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I am happy to find a lot of helpful information right here in the put up, we need work out extra strategies on this regard, thanks for sharing. . . . . .

  kommentaar kirjutas natural fat burner supplements | juuli 9, 2012 | Vasta

 2. One more important issue is that if you are a senior, travel insurance for pensioners is something you
  ought to really take into account. The elderly you are, a lot
  more at risk you are for allowing something undesirable happen to
  you while overseas. If you are not covered by many comprehensive insurance plan, you could have many serious complications.
  Thanks for giving your guidelines on this web site.

  kommentaar kirjutas eco-friendly house plans | august 7, 2012 | Vasta


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: