Ülo Ennuste majandusartiklid

Autoritest

Ekstravagantseid anomaaliaid urri-mugilastel mõningate autoritega

KRUGMAN, PAUL R: üksööse hakkasid sotsiaalmeedias (sic – mitte asotsiaalmeedias) levima kuuldused nagu see mees kirjutavat ainult essu, et polegi saanud Nobelistiks majandusteaduse eest, ei teadvat mitte tuhkagi rahandusest ning fiskaal finantsidest rääkimata, ei tuhkagigi Ida-Euroopa transitsioonidest, ei kriisidest ega kärbetest, ei aususest sest moonutab andmeid ja manipuleerib loogikaga täiesti kallutatult ning tasakaalutult igas suunas jne jne.

Igaks juhuks lõin lahti Tallinna raamatukogude andmebaasid ja sealt hüppas selle autori nimega kohe lahti 24 raamatut kõigil ülaloetletud teemadel – ja mis kõige hullem et kõik rahvusvaleliselt tunnustatud teaduskirjastuste üllitet ning erialselt põhjapanevad köited.
Tõsi küll et nt mitte selgelt ja arusaadavalt kõigist nendest fenomenidest – nt kasvõi kärbetest – vaid suure keerutamisega nt justkui mõttekatest ja mõttetutest kärbetest ja seda erinevalt nii tõusu- kui langus-faasis jne jne (nt mõttetud kärped on need mis tööjõu ja kapitali kodumaisest majandusest välja puksivad nii et pikemas perspektiivis ainult tühermaa järgi jääb kui sama poliitikat jätkatakse), ja eriti keerustab ta nt kasvõi lihtsat ja selget poliitikutele/tabloididele/pankadele arusaadavat majanduslanguse mõistet (aheldatu väärtusega GDP languse järgi) keerutades et õigem oleks NNI järgi ja veelgi õigem „kodumaiseks kasutuseks jääva NNI“ järgi (selle järgi muidugi meie seis on momendil väga nutune sest olulised mahud nn „muud investeeringud“ järjest suuremas ulatuses voolavad väljamaadesse).

À propos: äsjasel TF lõunal koos kolumnist Wolf’iga Krugman vihjas et tema missioon NYT kolumnistina on eeskätt provokatiivne et juhtida publiku tähelepanu sellele et on olemas moodne efektiivne matemaatiline makroökonoomika (nt võimaldas kriisi ette näha küllaldase täpsusega) ja kuivõrd koprofiilsed on paljud politikaanid ja tabloidid kes sellise teooria olemas-olu suhtes lihtsal tuima panevad – ja seda ta teeb hästi.

Muide Wolf olla kuskil hiljem öelnud et Krugman tuli temaga koos lõunat sööma – selle peale kuskil kommiti et kas Martin Wolf peab ennast Nobelistiks ja Krugman’i kolumnistiks.

LUCAS, EDWARD: püüdsin tellida Rahva Raamatust „Deception“ menukat kuid „olevat otsas“ – katsusin Soomest aga raamatukauplus vastas et välismaiseid autoreid nemad üle lahe ei saada, näib et ka Amazonas’e kaudu selle raamatuga on kättesaamisega viivitusi. Ahaa mõtlesin et nii peabki spiooniraamatuga olema ja vargsi läksin ülesse ühte poodi küsima 50 euri lahtiselt pihus et kuidas oleks et kui saaks ühe eksemplari. Peale pikka kompuuteri uurimist leiti et see näitab ühe eksemplari olemasolu kaupluses – aga kus riiulis seda ei tea – lõpuks leiti et Ajaloos.

Tõepoolest raamat jätab tõsiteadusliku mulje sest kirjutatud väga suurte viidete hulgaga ning suure nimede registriga – samas kaliibris kohe nagu Tuomioja’ suurpärane „ Jaan Tõnisson“ või midagi taolist, liiatigi autori isa on akadeemik jne – kuigi autor ise majanduslehe (nii The Economist reklaamib ennast) toimetaja.
Heakene küll aga pani ikka mõtlema miks spiooniraamat Ajaloo riiulis – mis konspiratsioon – sest autor on varjatud kujul ise vihjanud et tegemist ei ole teadusüllitisega sest selles puudub reeglikohane kirjanduse loetelu, ja paljud laialipillutatud viidatud teoste „faktid“ võivad hoopiski osavad FSB deceptio-trikid olla kerguslike anglosaksidele punasteks heeringateks – aga meid ugri-mugilasi nad juba õnge ei võta – nagu Simmi kaasus Lucas’e sellest raamatustki meisterlikult näitab (muide autor majandusajakirjanik ise on vähemalt ühes punktis õnge läinud nt väites et Ms Chapman’i infiltreerimine Läände võis FSBle maksma minna miljoni dollari jagu – no meie kompetents ütleb kogu respekti juures autori vastu et siin on suurusjärgu jagu tõenäoselt mööda pandud).

Advertisements

juuni 8, 2012 - Posted by | Uncategorized

1 kommentaar »

  1. Howdy! This is kind of off topic but I need some advice from
    an established blog. Is it hard to set up your own blog?

    I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions? Cheers

    Kommentaar kirjutas home theater | jaanuar 30, 2013 | Vasta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: