Ülo Ennuste majandusartiklid

Viimatisest EL27 tippmängust

Brüsselist 8.II 13 EL27 super poliitkapitali win-win väljamäng

tõeline super-win-win – matemaatiliselt kõik ELi riigimehed milleski võitisid poliit kapitali – vähemalt ühes dimensioonis: lätis lehm (hakkas rohkem saama rumeenia omast) ja Dombrovskis kes lehma näitel PMina sellega Nõukogus ratsutas, poola maksumaksja ja neid on palju (sissemaksete neto took kõige suurem kogu ELis), eesti hangumees sest tema pani koos Ansip’iga Brüsselis mõistuse Vanale-Euroopale pähe (nagu meie PM kommenteeris et see on preemia mittelaristamise eest – tõepoolest saadame oma pensionäride rahad parem rootsi pensionäridele ning oma haigete arstid soome haigetele), inglise euroskeptik sest eelarvet lõigati tatsherismi rahakotiga vehkimise vaimus (minu raha minule tagasi), merkelism (mis ongi pidevalt nõudnud et sissemaks oleks 1%), liidu juhid otsast lõpuni in corpore osava manööverdamisega et kõik 27 riigijuhti omaarust võidavad poliitkapitali sest kõigil on ju vetoõigus; nt soome PM sellega et kogu liidu põllumajandustoetuste mahus soome toetuste osakaal olla tõusnud (kuna üldiselt rikaste riikide vaesemate piirkondade põllumajandustoetusi vähendati aga vist Lapimaalt mitte, paksud kassid lava taga rahul sest punt ei läinud lõhki ja raha ei jäänud stoppama, Ansip nagu öeldet oli kogu aeg pildil ja julges koju tulla jne

Ainuke kes võib veel kaotada on  No 28 Europarlament – sedagi ainult Economist.com arvates sest ilmselt see mäng ei olnud kogu EL27 makromajanduse parimates huvides mängus poliitkorporatiivsete administratsioonide vastu: ei konkurentsivõime tõstmisel – ei majandusliku ebavõrdsuse leevendamisel  ja seega migratsiooni vähendamisel – ei  majandusmehhanismide teaduspõhise reformimise forsseerimisel nt kapitali väljaveole vaesematest liikmesriikidest ning hargmaiste pankade ahnuse kammitsemiseks – ei ELi teaduspotentsiaal kompleksel arendamisel (vt lisaks nt http://uloennuste.wordpress.com/2013/02/08/reformimise-lepingutest/).

Advertisements

veebruar 9, 2013 - Posted by | Uncategorized

2 kommentaari »

  1. I have read so many articles concerning the blogger lovers however
    this paragraph is genuinely a fastidious post, keep it up.

    Kommentaar kirjutas Safety Blade Seat Cutter | märts 22, 2014 | Vasta

  2. Zero USB?? It Sucks! . -= Chethan’s final blog… Is actually facts concerning Affiliate marketing! The Art of Communication =-.

    Kommentaar kirjutas http://www.darsghir.com/images/mont-blanc/ | juuli 7, 2014 | Vasta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: