Ülo Ennuste majandusartiklid

Kuipalju maailmavaateliselt võib tunduda

Kumb filosoofia on vääram või kuidas ikka selle filosoofiast arvudeni minekuga ning mitte vastupidi meil ja mujalgi on?
PM*: “Euroraha 5,89 miljardit võib tunduda küll suur, tegelikult jaguks sellest aga enam-vähem niipalju, et iga Eesti elanik saaks seitse aastat iga päev ühe tassi kohvi juua.”
võib-olla tõesti PMi filosoofia (reeglina küll PM Peatoim. kasutab “maailmavaade”) järgi nii ongi kuskil kasiinos kuskil palmisaarel või juhul kui kõik see rahvas tuleb koos rinnalastega kord päevas Viru Kohvikusse (muideks Pääskülas ühes poes saab ostja kingiks tassi kohvi kohe n-korda päevas sest mis see kümme senti kulusid kliendi ostu kõrvalt kauplusele siis ära ei ole). Kuid meil siin üldiselt vist näikse et kohaliku induktiivse filosoofia järgi saaks igaüks iga päev kilo enam-vähem sirgeid banaane süüa seitse aastat?
või on tabloidides samuti nagu poliitikas veelahe filosoofias nii et euro-fiilne ning -foobne: nagu metaloogikas et hägus/subjektiivne- ja aus/objektiivne-loogika?
muideks viimases reeglina mõttekäigud toimuvad arvudelt filosoofiani ehk induktiivselt nt – kui terve rahvaga saab igaüks seitse aastat päevas paarkümmend tassi või nii prii kohvi juua – siis tegelikult (sic!) kuidas see maailmavaateliselt tundub?
*) http://arvamus.postimees.ee/1139178/com/juhtkiri-filosoofiast-arvudeni/?t=828#l
NB! Filosoofiast  > arvudeni = mistahes filosoofiat ehk maailmavaadet saab sedapidi loogikaga õigustada/verifitseerida sest ikka kuskilt leiab mõne sobiva arvukese 🙂
Advertisements

veebruar 16, 2013 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: