Ülo Ennuste majandusartiklid

Kuipalju maailmavaateliselt võib tunduda

Kumb filosoofia on vääram või kuidas ikka selle filosoofiast arvudeni minekuga ning mitte vastupidi meil ja mujalgi on?
PM*: “Euroraha 5,89 miljardit võib tunduda küll suur, tegelikult jaguks sellest aga enam-vähem niipalju, et iga Eesti elanik saaks seitse aastat iga päev ühe tassi kohvi juua.”
võib-olla tõesti PMi filosoofia (reeglina küll PM Peatoim. kasutab “maailmavaade”) järgi nii ongi kuskil kasiinos kuskil palmisaarel või juhul kui kõik see rahvas tuleb koos rinnalastega kord päevas Viru Kohvikusse (muideks Pääskülas ühes poes saab ostja kingiks tassi kohvi kohe n-korda päevas sest mis see kümme senti kulusid kliendi ostu kõrvalt kauplusele siis ära ei ole). Kuid meil siin üldiselt vist näikse et kohaliku induktiivse filosoofia järgi saaks igaüks iga päev kilo enam-vähem sirgeid banaane süüa seitse aastat?
või on tabloidides samuti nagu poliitikas veelahe filosoofias nii et euro-fiilne ning -foobne: nagu metaloogikas et hägus/subjektiivne- ja aus/objektiivne-loogika?
muideks viimases reeglina mõttekäigud toimuvad arvudelt filosoofiani ehk induktiivselt nt – kui terve rahvaga saab igaüks seitse aastat päevas paarkümmend tassi või nii prii kohvi juua – siis tegelikult (sic!) kuidas see maailmavaateliselt tundub?
*) http://arvamus.postimees.ee/1139178/com/juhtkiri-filosoofiast-arvudeni/?t=828#l
NB! Filosoofiast  > arvudeni = mistahes filosoofiat ehk maailmavaadet saab sedapidi loogikaga õigustada/verifitseerida sest ikka kuskilt leiab mõne sobiva arvukese 🙂
Advertisements

veebruar 16, 2013 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: