Ülo Ennuste majandusartiklid

Kodanikupäevaks

Kodanikupäevaks rõõmustavat
A ) Meie kodanikele on rõõmustav et peale pikki ootusi just eile EL Komisjon käis ametlikult välja ettepaneku* parandada hargmaiste korporatsioonide maksuseadust nii et vältida kahekordse mitte-maksustamise praktika rakendamist mõningate korporatsioonide poolt alates aastast 2015. See meede pidada isegi kuni miljardites suurendama laekumisi mõningate liikmesriikide eelarvetes – võiks hinnata et ka meil vast poole miljardi jagu või midagi taolist. Väga loodaks et Komisjoni Esindus siin meie Administratsioonile ning ka Elektoraadile seda Imeprogressi kohe täiesti avameelselt selgitaks sest teatavasti on meie jaoks poliitiliselt tegemist sisemajandusliku tabuteemaga – kuna ilmselt juba miljardid-miljardid on meilt selle kahekordse mitte-maksustamise lünga varjus riigist välja slikerdatud (vt nt EP Statistika)
B ) Rõõmustav seekord veel et meie Põhjanaabrid just äsja aktuaalselt publitseerisid päris tõsiteadusliku piibli** teemal – jätkusuutlikult väärikas elu kõigile. Tõesti palju objektiivselt mõtlemapanevat igale kodanikule igas positsioonis – ja seda rangelt teadusloogiliselt ning globaal-filosoofiliselt. Aga jälle see sama vana häda et nt tänase PMi Juhtkolumn teab kuulutada et ega meie ideoloogilistes tingimustes taoliste filosoofiliste teadmistega küll pole kodanikel midagi peale hakata. Tõepoolest – sest meie valitsev massimeedia ideoloogia parajasti on et rahvusliku heaolu ning väärikuse jätkusuutmatus on globaalne paratamatus – ja rahvuslik kiratsemine koos tööjõu ja kapitali piiritaha lekkimisega ei ole mitte mingil juhul käpardlikust vaegteaduslikust poliitikast või kõlvatust regressiivsest maksustamisest ise-endale rahvuslikult kaela tõmmatud nähtus.
*) http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/vat/key_documents/legislation_proposed/com(2013)814_en.pdf
ja
**) http://cdn.pekkahimanen.org/media/kestavan_kasvun_malli-globaali_nakokulma.pdf
Advertisements

november 26, 2013 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: