Ülo Ennuste majandusartiklid

Retrospekt

Vaata hirmus 70 aastat tagasi!

1944 tungis  lahingutega Eestisse hirmus terroristlik Teine Nõukogude Okupatsioon ligemale pooleks sajandiks. Selle aja jooksul (*lk 38-9) represseeriti otseselt ligemale kuuskümmend tuhat elaniku ja selle barbaarsuse eest põgenes Läände ligikaudu seitsekümmend tuhat ning selle sissetungimise vastu rinnetel võitlemises ning sõjavangidena hukkus kümneid tuhandeid meie sõjaväelasi.  Põliselanike arvuline suhtkaotus oli tohutu – millele suitsukatteks veeti sisse kordades rohkem okupailasi.

Mis tagasivaates veelgi järjest õudsemana hakkab paistma et selle okupatsiooniga parajasti kaudselt mitmeks põlvkonnaks viktimeeriti rahvuslikku inimkapitali: viktimeeriti suuresti rahvuslikku psüühikat eeskätt Stockholmi sündroomiga (*lk 52) ning mutileeriti nii kogu rahvuslikku haridust ja kultuuri ning teadmusstruktuuri kvaliteeti siiani jätkuvalt (vt nt parajasti meie pressi mahitusel meie enamusriigimeeste ja riigitruude arvamusliidrite 2014 saabumise laushägusloogilisi hämaintervjuusid/luulusid (intervjuu puhul on küll raske vahet teha et kumb on rohkem asjatundmatum sest mõni omaarust presskeenjus julgeb ainult unenägudest eetris pajatada või mõni juuraprof riigikogus ainult pulli panna jne)  – rääkimata vohavatest lumpenlikest netikraaksatustest ning mitmetest rehaluste rahvuskodadest kes nt moodsast sotsiaalküberneetikast** pole kuulndki aga riigivalitsemist ning rahandust on valmis ocupaitama momentaalselt)  – tervishoiust rääkimata  (vt täpsemalt  kogu* 151 lk).

*)  „Eesti rahva kaotustest okupatsioonide läbi 1940-1991“ / Okupatsioonide Repressiivpoliitika Uurimise Riiklik Komisjon ; [toimetajad Ülo Ennuste … jt. ; eessõna: Vello Salo] Tallinn 2005 http://tallinn.ester.ee/record=b2032196~S1*est. TÄISTEKST RR arhiivis DIGAR.

**)  http://uloennuste.wordpress.com/2013/12/29/moned-2013-eelretsenseeritud-tekstid/

Advertisements

detsember 30, 2013 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: