Ülo Ennuste majandusartiklid

Vaata raevus tagasi!

Vaata raevus 30 aastat tagasi!
„1984“ kohta FT.com äsja kirjutas: et kuigi taolise düstoopia-fiktsiooni  ilmumine vapustas Maailma – oleme praegu sellest õudusest ikkagi samakaugel kui oli Orwell’gi 1949. Tõepoolest  nii see on sest Inglise sotsiaalteadused olid Keynes’i järgselt juba niivõrd kõrgel tasemel et taolist sootsiumi mentaalset degeneratsioon ei saanud teostuda (nt juba 1921 Keynes avaldas matemaatilis-loogilise tõenäosusteoreetilise monograafia 400 lk kus käsitleb tõenäosust kui mõõtu tõe ja vale vahel: seega lihtsalt absurdsed hägusloogilised ehk dialektilisloogilised käsitlused* ei saanud seal kuidagi domineerima, muide ka Keynes’i suurteos 1936 on tegelikult sotsiaamajanduslik matemaatiline narratiiv).
Samas hoopis vastupidine evolutsioneerus „Kurjuse Impeeriumis“ – nt 1984 oli siin NewSpeak aktuaalselt käigus kus mitte grammatika vaid ideoloogia määras kirjapildi nt:
Suur Isamaasõda – ja – Teine maailmasõda või II maailmasõda
Tartu ülikool – ja mitte – Tartu Ülikool
Jne, ning nt
Generalissimus Stalin väljastas juba „1984“ ilmumise aastal ENSV elanike küüditamise kvoodid NKVDle ja ENSV KKle ühe (sic!) inimese täpsusega – sellist stalinistlikku hullumeelsust on võimalik formaalloogiliselt adekvaatselt modelleerida ainul hägusloogika abil (mis sisaldab DoubleThink fantaasiate hägusloogika metoodikat).
Raev haarab aga kui mõelda et Meie siiani ei ole suutnud aktuaalselt „1984“ düstoopiast kaugeneda vaid hoopiski läheneme sellele järjest jätkusuutlikumalt nt:
EE N9 lk 42: „Suur Isamaasõda, *Teine maailmasõda.“
nt TEA N1 lk 380 alaväärtustavalt ikka „Tartu ülikool“
Ja kui see ei ole DoubleThink siis mis see on – TEA N1 lk 372 „Allik, Hendrik (1901-89), Eesti partei- ja riigitegelane.“ – taevane arm – samas artikli andmetel pole üheski Eesti mitteillegaalses parteis olnud (küll kuritegelikus ÜK(b)Ps ja selle järjekandjates) – samas on 1924 Eestis punaterroristina määratud eluaegsele sunnitööle – ning teatavasti „Kultuur ja Elu“ andmetel  inimsusvastaselt süütute inimeste hävitusküüditamist organiseerinud jne.
Ometi on Eestistki võrsunud Keynes’iga ligemale samas kaliibris matemaatiline majandusteadlane:
„Was die Mathematik allein bewirkt, ist ein g e n a u e s D e n k e n, auch über „ungenauen Dinge“.“
Heinrich Freiherr von Stackelberg, 1943 (vt nt EE N8, mitmetes tekstides on ta ise osundanud Eesti päritolu).
Jah aga kahjuks Meil parajasti on DoubleThink juba niivõrd massipressi, politikaansusesse, ülikoolidesse ning isegi lumpenisse nii juurdunud et nt Meie sotsiaalsete äpardmehhanismidega ning poliitikatega igasugu rangelt loogilise sotsiaalse mõttetegevusega seotud isik  on automaatselt riigivastane iniseja-paaria – eriti kui Nobelist juhtub olema – siis on täiesti asjatundmatu ning joodik.
Uut paremat Tõe ja Õiguse aastat!
Advertisements

detsember 31, 2013 - Posted by | Uncategorized

1 kommentaar »

 1. Tere! Ma sain kingituseks helindi, Handle Hallelujah, mida kord autos istudes kuulasin. Peale kõige ilusa, olid selles kuuldavad väga puhtad naishääled, mida ma enne nagu ei olnud kuulnudki.
  Ent kui arvutis heli valjemaks tõstsin, siis plinkis nn. mikseri kasti keskel roheline post, mis tglt näitab (vist) heli kõrgust hertsides.
  Olen ammu tahtnud näha tervet helindi helide horisontaalset rida hertsides. Sest mul on selline teooria, et ka Stonehenge ja iga muu kiviring ning ka viljaringid on tegelikult helindid ehk sõnumid. Neid saab näidata-kuulata ka, kui kiviringide kivide kõrgused-vahed nii üle mõõta nagu vajalik.
  Rõõmsat vana-aasta lõppu ja head uut aastat!
  Lugupidamisega.

  Kommentaar kirjutas Edgar Pugi | detsember 31, 2013 | Vasta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: