Ülo Ennuste majandusartiklid

Märgukiri 10.I 14

Märgukiri 10.I14

US ajakirja Foreign Affairs Kiri Tallinnast 7.I 1:

Monument Wars“ By Cara Eckholm – sisaldab õhtumaise roosaudu sees eksitavalt ka putinist-stalinist täägiroostet

Tõepoolest roosa udu alt leiame nt:

„in April 2007, this fairyland was a battlefield. Crowds of Estonian nationalists and local Russians scuffled, looted stores, and vandalized property, while the police used force (too much, according to a recent ruling by the European Court of Human Rights) to quell the violence. In what became known as the Bronze Night, so named because it involved the relocation of a bronze statue of a Soviet soldier, one person was stabbed to death and dozens more were injured.”

Taevane arm – (a) vist ei ole siiani teada ühtegi “eesti natsionalisti” nende vandaalitsejate hulgast (b) küll on teada et mitte ainult “kohalikud venelased” ei olnud märatsejate hulgas vaid olid ka piiritagused Kremli/Putini favoriidid nashistid (c) ning et nagu kogu politsei oleks „liialt jõudu“ kasutanud üle tuhande Kremli poolt mahitatud päti kinni võtmisel on jällegi laim – tõsi et oli ka tosina jagu politsei eksimusi (d) muideks PM alles paari päeva eest teatas ühe kohaliku venelasest illegaalse partei funktsionääri vahistamisest kes olla kremlistide käsilasena põrandaluselt tegelenud mäsu koordineerimisega (d) jne.

Või siis edasi:

„Still, it turns out it might be easier to reject the old guard than to define the new. Today, there is not much to see at Tõnismägi Square — just an overgrown flowerbed, which, not so incidentally, inhibits political gatherings. When the foliage was installed, “most assumed the solution was temporary,” says Marek Tamm, an associate professor of cultural history at Tallinn University. Six years later, the lilacs are thriving and the government has not announced any new plans for the space.”

Taevane arm – kogu teksti roosaudu kontestist jäetakse siin lugejale mulje et (a) eestlased on täielikud  debiilikud kes kanged küll monomente lammutama aga mitte ei taipa et kelle kujusid asemele panna (b) täielikult jäetakse mulje et Pronks Sõduri Monumendil ei olnud mingit seost stalinisliku genotsiidiga Eesti Rahva kallal – kuigi selle genotsiidi kohta on küllaldaselt tõenduspõhist avaldatud ka inglise keeles mis leidnud rahvusvahelist teadustunnustust

(vt nt http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=8192 ).

Muide – tõepoolest – tuhandete Suvesõja 1941 (Eesti metsavendade poolt suures ulatuses ränkades lahingutes Eesti puhastati Punaarmee ja NKVD vägede riismetest) tuhandete võidukate kangelaste peamine Mälestusmärk on alles eeskätt kaante vahel: Herbert Lindmäe „Suvesõda 1941“ (kaheksas mahukas köites ja viimane nendest ilmub lähikuudel) – ka see Eesti vabastussõda on vaja nii pronksi valda kui ka inglise keelde tõlkida.

P.S.: kui Välisministeeriumi Jõulupühitsused ühelepoole saavad siis soovitaks selle FA kirjale mõned õienduskommid ametlikult autoriteediga alla panna (momendil on 2 tühist, (minul ei ole võimalust)) – sest ilmselt on tegu ikkagi justkui US Establishment’i ajakirjaga.

P.S.P.S.: väga oleks tarvis et Mr Doctorow kommi juurde lisataks meie poolt midagi aktuaalsemalt faktipõhisemat nt:

Sir – the numbers connected with this this barbaric monument of Kremlin-Russian occupation-genocide victory over Estonians are all available in detail e.g.:

http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=8192

– totally ca one tenth of population in 1940-51 including tens of thousands of children.”

 

Advertisements

jaanuar 10, 2014 - Posted by | Uncategorized

1 kommentaar »

  1. Wonderful site. Lots of helpful information here. I am sending it to a few pals
    ans additionally sharing in delicious. And naturally, thank you in your
    sweat!

    Kommentaar kirjutas home based business from home | veebruar 27, 2014 | Vasta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: