Ülo Ennuste majandusartiklid

Kaitset hägustamise vastu

Visand 12.IV 14

Kaitset on kõigepealt vaja eeskätt Meie rahvusliku teadmuse moraaliriskilise sisehägustamise vastu

Ahto Lobjakas PM 10.IV 14 lk10 väga tabavalt tõdeb et:

„Moskva eesmärk ei ole kukutada maailmakord või luua kaost oma piiridel. Eesmärk on vägagi ratsionaalselt hägustada selle korra aluseid ühes regioonis – endise Nõukogude Liidu aladel.“

Muideks selle Putin’liku „ratsionaalse hägustamise“* üks komponent on Stalini poolt juba hägus/dialektilise loogikale tuginevalt edukalt rakendatud eelnev ideoloogiline diversioon annekteeritavate piirkondade rahvuslike teadmus- ja uskumus-struktuuride hägustavaks mürgitamiseks – ja – seda suuresti kohaliku intellektuaal-lumpeni kaabaklikul äraostmisel jne.

Nt meil siiani punaste juurtega hägusloogiliste seltskondade poolt korrutatakse publikatsioonides nagu 1940 ei toimunudki Stalin’i hambuni relvastatud okupatsiooni vaid progressiivne „juunipööre“ Meie Juunikommunistide juhtimisel – ja – nt et selle juhtimisega seotud küüditamis-genotsiidi ja sõja-kurjategija ning terrorist Hendrik Allik oli hoopiski lugupeetav „Eesti partei- ja riigitegelane“ (vt nii viimatisi entsüklopeediaid ja muid teavikuid (kuid vt nt värskelt ilmunud** kus on tõenduspõhiselt osundatud H. Allik’u juhtivat osalemist laste genotsiidküüditamisel 1941).

Kuid vt ka Vikipeediat jne milledes parajasti ka üldiselt märgitud et lugupeetaval poeg Jaak ja kasutütar Marju Lauristin – kes parajasti pürgib Europarlamenti ja kellele selline hägusalt lugupeetavaks pestud päritolu kindlasti hääli lisandab :=). Kas siinkohal Valimiskomisjon ei peaks kinnitama et eelnimetatud nominent ei ole seotud Meie rahvuslike teavikute hägustamisega?

Samuti korrutatakse rahvuslikult vastutustundetult väsimatult et 1940 okupatsiooni põhisüüdlane oli Päts ise ja mitte Stalin-Hitleri liit MRP baasil. Või nt et Venemaa uues agressioonis Ukraina alade okupeerimiseks tuleb tegelikult süüdistada Lääne-Euroopat:

Nt Europarlamenti pürgiv hr Alatalu vastab PM.ee 10.IV 14 kuuendale küsimusele järgnevalt:

6. Kuidas peaks Euroopa Liit Venemaa käituma Krimmis kriisi kontekstis?

…Valimiskampaania käigus pole patt meenutada, et tegelikult olid mõned Euroopa suurriigid need, kellede hoiak soosis (sic! üe) Venemaa eelmist agressiooni 2008.a. ja selle tulemuste kergekäelist aktsepteerimist. … “ – taevane arm – lugupeetava analüütiku arvates pole patt valetada.

Samale küsimusele vastamisel läheb kunagine „Euroopa parim rahandusminister“ Aivar Sõerd veelgi radikaalsemaks: „ …. EL ja Venemaa vaheline sõjaline koostöö tuleb lõpetada.“ – kas siinkohal me ei peaks taevast tänama et meil on Maailma parim EL Komisjoni Esindus – kes ELi laimamist ei pane üldse tähele.

Veelgi huvitavam on maailmakuulsa „majandusteoreetiku“ prof Gräzin’i maksiimid PMi kolmandale küsimusele:

„3. Kas Euroopa Liit peaks muutuma ühisruumiks- looma ühised maksud, ühtlustama maksusid?

Kategooriline – ei. Majandusteooria (sic! üe) ütleb, et igal riigil on olemas suhtelised konkurentsi-eelised (kliima, asend vms) ja üks neid eeliseid on tark maksusüsteem. Kui see eelis ära nullitakse, siis nullitakse ära üks konkurentsi-eeliseid. Olen nõus maksusüsteemi ühtlustamisega kohe, kui õnnestub tagada Itaalias sama kliima mis meil.“

a)      Ilmselt  hägusprof Grärin teab ainult ühte majandusteooriat mis vermitud ansipistlike nukataguste spintohtrite poolt kellel üldse ei näi aimu olevat ei majandusliku ümberjaotuse rahvuslikust õiglusest ega Meie politikaanide ega magnaatide moraaliriskidest :=) ja b) et kõlvatud maksueeliselised konkurentsivõtted ei ole ELis lubatud teaduspõhiste (sic!) direktiivide alusel (nagu nt Meil ainsana suveräärselt  kõlvatu 0-kasumimaks ehk kasumi maksuparadiis) c) et ELis klimaatilised ja asukoha ning mastaabiefektide jne erinevused kompenseeritakse eeskätt eurograntidega – aga mitte kaabakalike maksuparadiiside lubamisega kus partnereid saab alt tõmmata ning oma rahvale hargmaiste magnaatide poolt ebaõiglaselt vaesust kaela tõmmata – eeskätt maksustamata kasumite piiritaha slikerdamisega käpardlike riigikogulaste mahitusel :=).

Kõige naljakam on see et meilt näivat Europarlamenti ja sealt kaudu mõned hägusalt Komisjoni (muideks need sotsiaalse turumajanduse liidu institutsioonid) just sotsiaal-majandusliku makroküberneetika alal täielikult hägusad kujud – kes üldiselt näivat uskuvat et meil on majanduspoliitika ja mehhanismide alal kõik kõige paremas korras ja mingeid suure narratiive pole vaja ning Brüsselisse saab mindud ainult selleks et Maailma värgid juhtivalt korda seada. Seda ilmselt ei suuda nendest moraali-riskilisem enamus üldse ette kujutada et rahvuslikku teadmusruumi kvaliteeti kaitsmise narratiivi oleks vaja nende eest kaitsta***.

P.S.: sotsiaal-küberneetiliselt kõige häbiväärsem näib parajasti see et rahvuslikud kirjaoskajad ei näi siiani aduvat et administratiiv-statistilised GDP indikaatorid on tõelise rahvusliku tsiviliseeritud arengu rakusist kaabaklikult eksitavad – olgu need siis kas lumpenlikust asjatundmatusest ekslikult või strateegilis-manipuleerivalt-petislikult rahvale serveeritud nt parajasi aktuaalselt: a) et statistiline Venemaa mitmekordne üleolek Urainast GDP pc alal tuleneb eeskätt Venemaa dominieerimisest relvastuse tootmise alal ja seda suuresti Ukrainat kui allettevõtjat ekspluateerides b) et nt Inglismaal relvastumine ei lähe rahvuslikus statistikas investeeringutesse – seega ka mitte GDP mahtu et nt c) oluline osa Eesti GDPst moodustavad petukomponendid mis eeskätt seotud kasumite rahvusvahelise pesemisega puhtaks tulumaksudest – seega mitte mingi uue väärtuse loomisega – just ilmselt siinsed kindlustusfirmad arvestades sõjahüsteeriat tõstavad vägemasti kolmandiku võrra hoonete kindlustusmakse – see tõstab ilusti küll tsipa meie GDP reaalkasvutempot kuid ei too reaalset lisa rahvuslikule heaolule vaid vastupidi (hoopis vastupidiselt suurendab majanduslikku ebavõrdsust veelgi barbaarsemaks ning seega rahvuslikku/etnilist vaenamist veelgi) jne vt ka****.

 

*) http://uloennuste.wordpress.com/2011/04/27/a-theoretical-stage-for-empirical-analysis-to-explain-dictators%E2%80%99-reperssions/

**) Peep Varju. Eesti laste küüditamine Venemaale 14. juunil 1941 kui genotsiidi- ja sõjakuritegu. Sihtasutus Valge Raamat, Tallinna Raamatutrükikoda, 116 lk, Tallinn 2013: priilt kättesaadav lingil –

http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=134869

***) Ennuste, Ü. 2008. Synthetic Conceptions of Implementing Mechanisms Design for Public Socio-Economic Information Structure: Illustrative Estonian Examples. Kirch, Aksel; Kerikmäe, Tanel; Talts, Mait (Eds.) Socio-economic and institutional environment: harmonisation in the EU countries of Baltic Sea Rim: a collection of research articles dedicated to the 10th Anniversary of the Institute for European Studies, Tallinn: Tallinn University of Technology, 9 – 39: http://www.ies.ee/iesp/No4/Ennuste.pdf

ja

Ennuste, Ü. 2012.  “Waiting for the Commission Strengthened Governance Coordination Leviathans: Discourse Memo for the Actors in the Macro-Game “European Semester”- Baltic Journal of European Studies“ Vol 2, No 1, 2012 p 139-164:http://www.ies.ee/iesp/No11/articles/08_Ulo_E Ennuste, Ü. 2012.  “Waiting for the Commission Strengthened Governance Coordination Leviathans: Discourse Memo for the Actors in the Macro-Game “European Semester”- Baltic Journal of European Studies“ Vol 2, No 1, 2012 p 139-164:http://www.ies.ee/iesp/No11/articles/08_Ulo_E

****) https://yloennuste.wordpress.com/2014/04/21/metoodikaline-remark/

 

Advertisements

aprill 10, 2014 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: