Ülo Ennuste majandusartiklid

mir das Meiste

“jedem das Seine, mir das Meiste”: PM 7.VIII 14 lk9

Tõepoolest lk9 mittenobelist Olev Remsu projitseerib et Nobelistide teooriad on nii keerukad et nendest lõpuni  arusaamist on ära teeninud („das Seine“, nagu Remsu näib ütlevat) vaid Nobelistid ise.

Ometi Remsu ise võtab endale („mir“) omaarust väljateenitud enimõiguse („das Meiste“ nagu Remsu näib vaikselt mõtlevat) – Milton Friedman’i kohta väita et Milton ajab sotsiaalses mõttes täielikku jama.

Ometi on Friedman teiste Nobelistide arvates oma teooria rajanud just sotsiaalselt soliidsele eeldustel et a) sootsiumi kõige väetimad on kõik hästi hoolitsetud b) rikaste käest võetakse makse progresseeruvalt niipalju kui nad on veel nõus vabatahtlikult andma (muide ka Riigikogulane Sõerd on teinud ettepaneku et Meil hargmaised pangad (nt nagu parajasti Moskva sanktsioneeritavatele pankadele kuuluv AS Eesti Krediidipank) viia maksustamise seaduse alt üle vabatahtlikule heategevusele – siis ehk olevat rohkem lootust nendelt midagist kah Maarjamaale saada) c) ja kui Miltoni teooriad ei juhtu töötama – siis – on ilmselt tegemist et mõningad muud eeldused ei ole täidetud – nt majandus ei ole tõusufaasis vms.

PS: Eurostati äsjase värske teate põhjal Eestis 2013 majanduslik ebavõrdsus jätkas süvenemist kahjuks täiesti  Mitte-Friedman’likus vaimus. Meie statistikast taolist teavitust on vist raske leida sest vist Meil tegeletakse SA’s parajasti eeskätt tabelite metoodiliste ümbertõstmisega. Muideks kah EP statistika parajasti tegeleb rahanduse välissektoris metoodiliste täiustamistega ning ümberarvutamistega  – mis muidugi absoluutselt välistab nt Krediidipangale meie Maarjamaale ülikasulike õiglaste sanktsioonide fikseerimise :==).

Advertisements

august 7, 2014 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: