Ülo Ennuste majandusartiklid

mir das Meiste

“jedem das Seine, mir das Meiste”: PM 7.VIII 14 lk9

Tõepoolest lk9 mittenobelist Olev Remsu projitseerib et Nobelistide teooriad on nii keerukad et nendest lõpuni  arusaamist on ära teeninud („das Seine“, nagu Remsu näib ütlevat) vaid Nobelistid ise.

Ometi Remsu ise võtab endale („mir“) omaarust väljateenitud enimõiguse („das Meiste“ nagu Remsu näib vaikselt mõtlevat) – Milton Friedman’i kohta väita et Milton ajab sotsiaalses mõttes täielikku jama.

Ometi on Friedman teiste Nobelistide arvates oma teooria rajanud just sotsiaalselt soliidsele eeldustel et a) sootsiumi kõige väetimad on kõik hästi hoolitsetud b) rikaste käest võetakse makse progresseeruvalt niipalju kui nad on veel nõus vabatahtlikult andma (muide ka Riigikogulane Sõerd on teinud ettepaneku et Meil hargmaised pangad (nt nagu parajasti Moskva sanktsioneeritavatele pankadele kuuluv AS Eesti Krediidipank) viia maksustamise seaduse alt üle vabatahtlikule heategevusele – siis ehk olevat rohkem lootust nendelt midagist kah Maarjamaale saada) c) ja kui Miltoni teooriad ei juhtu töötama – siis – on ilmselt tegemist et mõningad muud eeldused ei ole täidetud – nt majandus ei ole tõusufaasis vms.

PS: Eurostati äsjase värske teate põhjal Eestis 2013 majanduslik ebavõrdsus jätkas süvenemist kahjuks täiesti  Mitte-Friedman’likus vaimus. Meie statistikast taolist teavitust on vist raske leida sest vist Meil tegeletakse SA’s parajasti eeskätt tabelite metoodiliste ümbertõstmisega. Muideks kah EP statistika parajasti tegeleb rahanduse välissektoris metoodiliste täiustamistega ning ümberarvutamistega  – mis muidugi absoluutselt välistab nt Krediidipangale meie Maarjamaale ülikasulike õiglaste sanktsioonide fikseerimise :==).

Advertisements

august 7, 2014 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: