Ülo Ennuste majandusartiklid

Hiljutiste eks-haridus-teadusminister Lukas’e remarkide asjus

Moodsate inimõitsengu- ja rahvuslike mõnu-teooriate (vt kõige värskemaid tulemusi täna 23.VIII 2014 lõppeval „Lindau Nobel Laureate Meetings“ abstraktidest lk 24-44: http://mediatheque.lindau-nobel.org/videos/33963/joseph-stiglitz/meeting-2014-eco  – eriti Phelps’i ja McFadden’i tekste) – järgi näib et eks-haridus- teadus-ministri Lukas’e väited nn „rahvusliku mugavuse ning lodevuse faktorid kui peamised Maarjamaalt emigreerumise ajendid“ – on üdini ekslikud vist eeskätt ilmselt kolkaliku makro-harituse tõttu (mis küll peajagu üle praegusest teadusministrist :==) – ning moodsate sotsiaal-ökonoomiliste kontseptsioonide järgi seisnevad eeskätt järgmises:

  1. Ikkagi heaolumajanduse seisukohast parajasti on meil täiesti käpardlik ning teadustühine majandus-süsteem kõige laiemas mõttes mis produtseerib niigi barbaarse majandusliku ebavõrdsuse sekulaarset süvenemist grupiti eriti EA18 kontekstis – ja samuti kolgastumise süvenemist EU28 kontekstis tosinate Eurostati indikaatorite valgusel nagu eeskätt „aktuaalse individuaalse tarbimise“ tase viimase viie hulgas – või – ka piirkondliku majandusliku ebavõrdsuse räige süvendamine jne jne.
  2. Kõiki eelmisi hädasid aga põhjustab suuresti täiesti teadustühine regresseeruv maksusumehhanism mis eriti paradiisliku 0-kasumimaksu kaudu ärgitab anomaalset finantside väljasahkerdamist rahvuslikust kodumaisest majandusest eriti hargmaiste pankade poolt – seda siis lisaks anomaalsele kvalifitseeritud tööjõu (eeskätt arstid ja mitte õpilastest ei käi jutt) pagemisele – sest seoses siit kapitalide anomaalsele väljavoolule ei leia innovaatilisemad tüübid lihtsalt vaesunud miniettevõtetes majanduslikke võimalusi tegevuseks.
  3. Mittemajanduslikest elanikke (s.h venekeelseid rikkamaid) väljasuruvatest faktoritest tuleks mainida hirmusid eeskätt tõenäoselt tulenevaid ülemaaärast etnilisest konfliktsest heterogeensusest koos kaasneva kuritegevusega – ning eriti konfliktsete internatside suurt osakaalu elanikest kes on nii Maarjamaal eriti nii sise- kui ka parajasti välis-julgeolekut ohustavad – eeskätt tänu suurele prognoosimatule dialektilist hägusloogikat kasutavale naabrile – tänu selle meie geopoliitilisele „eelisele“ (vt kah etnilisest heterogeensust tingitud ängidest vananenult eriti siirdeprotsessides: Ott, A.F. and Ennuste, U. 1996. Anxiety as a Consequence of Liberalization: an Analysis of Opinion Surveys in Estonia. – Social Science Journal, 33, 2, 149-164 – http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0362331996900336 ).

 

Advertisements

august 23, 2014 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: