Ülo Ennuste majandusartiklid

Häda oksümooroniga

Küberneetiline häda oksümooroniga : „marksistlik intellektuaal“

Tõsi – stiilivõttena võib taoline tore olla nagu „elav laipki“ kuid teaduslikus tekstis taoline hägusus ei sobi: „intellektuaal“ pärineb tsiviliseeritud klassikalise objektiivse loogikaga maailma teadmusstruktuurist  ja määratletakse üldiselt kui mõistvat/ratsionaalset tegelast – aga –  kõik marksistlik on omane barbarismi ja subjektiivse hägus/dialektilise loogikalisele ilmale kus kirjaoskaja ehk vaimuinimene saab mängida ainult käsutäitja rolli kas kirjaoskajana või/ja pealekaebajana*.

Nt Jaak Valge suurpärases monograafias „PUNASED I“ (dets 2014) küberneetilisest rakursist selle värdväljendi kasutamine täiesti juhtimisteoreetiliselt häirib – nagu võikski marksistlikud barbarid/lurjused ollagi kah tsiviliseeritud intellektuaalid ja seda kohe riigikorralduste arendamise küsimustes globaalselt – nt  lk 406:

„Marksism pakub süsteemset ja kindlalt raamistatud vaadet mitte ainult senistele ilmaprotsessidele, vaid ka tuleviku tundmist, ning vastandab niimoodi marksismi omaks võtnud valgustatud (sic! intellektuaalse, üe) kogukonna ülejäänud ühiskonnaga.“

Taevane arm  – kuidas saab mõistev ja ratsionaalne kogukonna liige terroristliku barbarismi omaks võtta mis liiatigi mõistvale inimesele** ei paku mingit süsteemset ega objektiivset vaadete süsteemi vaid hoopiski subjektiivset hägusloogilist manipulatsiooni šarlatanidele võimu haaramiseks – omaks saavad seda võtta ainult kas sotsiaalselt vastutustundetud tobukesed (võivad olla samas luuleandega) ning politikaanaferistid (võivad olla äraostetavad – J.V. ibidem: „eriti kui selleks on olemas isikulised eeldused – sellised, nagu olid Vares-Barbarusel ja Semperil, vähem Andresenil“.

. Väga õigesti öeldud: seega unustagem see oksümooron sest muidu võivad meie rahvuslikku teadmusruumi mürgitama ilmuda ka kohalikud „putinoidsed intellektuaalid“ ja kohe ministritena :==)

P.S.: Andresen’i luulestiili:

CCCP – yks riik noor,
kuid vallatu nagu jääkaru poeg
ja kõikjale ulatub, kõikjale poeb.

wikipedia

*) http://uloennuste.wordpress.com/2011/08/04/letter-to-thejce/

**) Aldous Huxley. 1938. Ends and Means. London, lk335. (Tõsi et tänapäevases teaduslikus kasutuses eriti seoses “tehisintellektiga” on intellekti mõiste eeskätt komplekssuse ning adaptsiooniga määratletud ja mitte enam niivõrd ideoloogiatega – vt nt http://www.britannica.com/EBchecked/topic/289818/intelligent-agent).

 

Advertisements

jaanuar 2, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: