Ülo Ennuste majandusartiklid

Natsionaalliinid infotrollide vastu

Rahvuslikud tulistamisliinid kübersõjas kimäär-trollikolonnide vastu nii välis- kui siserinnetel

Kuigi justkui maailmakuulus autor Anne Appebaum rääkivat putnoidide trollifarmidest (PM AK 18.IV lk5) ei ole see adekvaatne sest farm on sünnis (kui just ei ole kiskjate produtseerimiseks) – ja- sellisest mõttelaadist järeldub justkui „kuidas me kõik koos hulluks läksime“ – ning seega mitte kedagi ei tohi enan absoluutselt uskuda. Ometi teadusloogiliselt* tuleb uskuda vastavalt teaduspõhisele usaldusväärsuse tõendatud tõenäosusele.

Nii või teisiti igal juhul küberajastul kus valel on tohutult kiired jalad ja lõpmatult versioone – tuleb rahvusliku teadmusruumi täielikkuse hullumise vältimiseks kõik kommunikatsioonikanalid kaitsta mitmete infokaitseliinidega – nii administratiivsete institutsioonide poolt mitmete meetmete abil (nt õigusega nii aineliselt kui ka moraalselt trahvida valetamise ning pseudoteabe levitamise eest ja seda kas ekslikult või eksitavalt (strateegiliselt) ning sotsiaal institutsioonide poolt vähemalt moraalselt (põlastamise) teel: nt FB isegi seda ei võimalda mistahes kaabakluse puhul – nagu PMgi kustutab mistahes kriitilised kommid mistahes isehakanud kaabak-keenjuste teooriate kohta siit või piiritagusest.

*) Ennuste, Ü. 2008. Synthetic Conceptions of Implementing Mechanisms Design for Public Socio-Economic Information Structure: Illustrative Estonian Examples. Kirch, Aksel; Kerikmäe, Tanel; Talts, Mait (Eds.) Socio-economic and institutional environment: harmonisation in the EU countries of Baltic Sea Rim: a collection of research articles dedicated to the 10th Anniversary of the Institute for European Studies, Tallinn: Tallinn University of Technology, 9 – 39:http://www.ies.ee/iesp/No4/Ennuste.pdf

Advertisements

aprill 21, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: