Ülo Ennuste majandusartiklid

Aprilli iidid Tallinnas

Mõlemad „rahvakogunemised“* on nii otseselt PS vastased kui ka rahvuslikku arengut räigelt kahjustavad ning kuuluvad viivitamatult keelustamisele

 Tõepoolest:  a) kütuseaktsiis on riiklik maks ja PS paragrahv 106 järgi taoliste maksude käsitlemine ei kuulu referendumite alla (§ 106. Rahvahääletusele ei saa panna eelarve, maksude, riigi rahaliste kohustuste, välislepingute ratifitseerimise ja denonsseerimise, erakorralise seisukorra kehtestamise ja lõpetamise ning riigikaitse küsimusi. … ) – muide – ka makroökonoomiliselt ning sotsiaal- küberneetiliselt on see klausel rahvuslikult täiesti põhjendatud ning õiglane (samas on kerge näha millistele kaabakalikele/kiskjalike klannidele taoline meeleavaldus  kasulik on) – rahvusliku maksusüsteemi disainimine kuulub RM pädevusse  ning tuleb teaduspõhiselt dedutseerida  koostöös EL Komisjoni Euroopa Semestriga

b) väljend „aprillirahutused“ on parajasti Lääne mõistes (vt nt**) praeguse Kremli agressiivse NLi taastamise poliitika kontekstis: putinistliku hübriidsõja troll-oksüümoron manipuleeritud tsiviliseeritud teadmusruumi mürgitamiseks – nt Kissinger*** 2014 lk345 järgi oli Tallinnas 26-28 aprillil 2007 tegemist Kremli Lääne ja inimkonna (tuumarelva ähvardused) vastase hübriidsõja (sic! bandiitlik rüüste) ühe lokaalse kompleksaktsiooniga kus muide esmakordselt kasutati riikidevahelist küberrünnakut kombineeritult viiendate kimäärkolonnidega sh putinoidide trollid (seega taoliste kordumistel on ka küberrünnakute riski tõenäosus kõrge****).

Selle Kremli aktsiooniga tekitati rahvuslikule arengule tohutuid moraalseid ja ainelisi kahjustusi mida ilmselt püütakse järjekordselt üles sulatada (Käekiri näib korduvalt tuttav nt viimatine: Eston Kohver’i röövimine toimus teadagi peale mida – ja – ilmselt parajasti  Meri’ Konverentsi lõpetamise auks võidakse ka seda putinoidide poolt tähistada „väärikalt“).

Moraal: Teaduspõhiselt mõlemad „rahvakogunemised“ tulevad pädevatel võimudel (et vältida rahva spontaanset isetegevust) viivitamatult resoluutselt keelata – ning – rahvusvahelisele avalikkusele rõhutada et PSi järgi on Eestis vabadused ainult rahvuslikult õiglasteks ning ausateks põhjendatuteks  meeleavaldusteks ning sõnavabadusteks. QED

P.S.: Kirja teoreetilisi aluseid  – eriti meie rahvusliku teadmusruumi mürgitamise tõrje vallas vt nt: Ennuste, Ü. 2008. “Synthetic Conceptions of Implementing Mechanisms Design for Public Socio-Economic Information Structure: Illustrative Estonian Examples” – Kirch, Aksel et al. (eds.): Socio-economic and institutional environment: harmonisation in the EU countries of Baltic Sea Rim: a collection of research articles dedicated to the 10th Anniversary of the Institute for European Studies, Tallinn: Tallinn University of Technology, 9 –39: http://www.ies.ee/iesp/No4/Ennuste.pdf (NB: artikkel on EAEPE.org Konverentsil 2009 läbi arutatud).

*) http://tallinncity.postimees.ee/3168175/kaks-rahvakogunemist-panevad-politsei-korgendatud-valmisolekusse

Koopia 25.IV 2015 9:38 – „Kaks rahvakogunemist panevad politsei kõrgendatud valmisolekusse:

Pühapäeval toimub Tallinnas lühikese vahega kaks rahvakogunemist. Hommikul avaldatakse meelt kütuseaktsiisi vastu ja õhtul toimub aprillirahutuste mälestusüritus. Politsei rahutuste puhkemist ei karda, kuid on sündmuste eskaleerumiseks valmis, toonitas Põhja Prefektuuri vanemkomissar Urmas Tuisk Kuku raadio intervjuus.

Eeloleval pühapäeval toimub Tallinna kesklinnas kaks registreeritud rahvakogunemist, kus avaldatakse meelt kütuseaktsiisi vastu ja mälestatakse aprillisündmusi.

Toompeal toimuvale kütuseaktsiisi vastasele meeleavaldusele plaanitakse 3000-4000 inimest ning õhtul algavale aprillisündmuste mälestusüritusele 1-100 inimest.

«Pean tunnistama, et me mures ei ole,» ütles Põhja Prefektuuri vanemkomissar Urmas Tuisk. «Meeleavalduste aeg jääb võrdlemisi pikkade vahedega. Me ei näe mingit ohtu, ega muret, et need kaks gruppi võiksid omavahel kokku saada.»

Urmas Tuisu sõnul on politseil väga hea koostöö meeleavalduste korraldajatega, kes on neile kinnitanud rahumeelseid kavatsusi. Toompeal toimuvale meeleavaldusele on korraldaja korra tagamiseks kaasanud turvafirma.

Politsei on halvaks stsenaariumiks valmis. «Meil on valmis 20 patrulli, keda me saame vajadusel kaasata, kui asi kontrolli alt väljub. Ohu tekkimisel toome täiendavaid toimkondasid sündmuspaigale,» ütles Tuisk.

Kell 12 algava kütuseaktsiisi vastase meeleavalduse korraldaja on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu MTÜ Sinine Äratus liige Silver Jõgger. Õhtul kell 19 Tõnismäel toimuva mälestusküünalde asetamise koosoleku korraldaja on Öise Vahtkonna liige Sergei Tšaulin.“

 

**) HOUSE OF LORDS HL Paper 115 2015: „The EU and Russia: before and beyond the crisis in Ukraine“  http://www.publications.parliament.uk/pa/ld201415/ldselect/ldeucom/115/115.pdf

***) https://uloennuste.wordpress.com/2015/02/21/kissinger-osundab-eestit/

****) http://www.ft.com/intl/cms/s/0/ed59e166-e92d-11e4-a71a-00144feab7de.html?siteedition=intl

 

 

 

Advertisements

aprill 25, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: