Ülo Ennuste majandusartiklid

Värskeid Nestor’likkusi

Maarjamaa värskemaid Nestor’likke* makro-ökonoomilisi postulaate

E.Nestor (SD – TV/F 30.IV) olevat väitnud et mõningad uurimused kinnitavad et 0-kasumimaks on efektiivne Eesti tingimustes.

Tõepoolest arukas a) kui tingimusteks on palgavaesuse edasine põlistamine Maarjamaal ja b) ning kui uurimusteks nimetada ka täiesti ebausaldusväärseid** manipulatsioone (nt ühes taolises TÜ uurimuses mis oli tellitud RMist minister Padar’i poolt vist 2007oli uurijatele etteantud tingimuseks et küsitletakse ettevõtjatelt et kas kasumimaksu nullimine on efektiivne või mitte :=)

R. Holsmer (RE – PM 29.IV): «Rahandusministeeriumi arvutuste kohaselt on prognoositav keskmise palga kasv järgmise nelja aasta jooksul ca 26 protsenti ja seetõttu ei kahane ka inimeste ostujõud.»

Tõepoolest jälle a) kui arvutused teha nii et prognoosida palgata töötajate osakaalu suurendamist samuti nagu osalise tööajaga (1/2 ja 1/4 jne) osakaalu suurendamist ja b) kui mitte arvestada tööhõive edasist langust (eriti palgavaesusest tingitud väljarände tõttu) ning c) kui ostujõudu arvutada ainult kodumaise inflatsiooni alusel – mis teoreetilisel on ainult fragment kodumaisest kogu  hinnatõusust (nt importkütuste oodatavad maailmaturu hinnatõusud ei kuulu kodumaise inflatsiooni tõusu valemisse nagu kah mõningaste madalakvaliteediliste kaupade osakaalu edasine suurendamine turul samade hindade püsimisel ei näita arvutuslikult inimeste tegeliku ostujõu langust :=).

*) Wiki: Nestor

Nestor ja ta pojad Pylose rannalPoseidonile ohvrit toomas (Atika punasefiguuriline karikaskrateer, 400–380 eKr)

Nestor (vanakreeka keeles Νέστωρ) on vanakreeka mütoloogias Neleuse ja Chlorisi poeg,Pylose valitseja, vanim kreeka kangelane Trooja sõjas.

Herakles tappis võitluses Nestori isa ja vennad, aga kuna Nestor kasvas üles kodust eemal Gerenias, jäi ta ellu ning asus ise Pylose troonile.

Nestor võttis osa ka argonautide retkest ning Kalydoni jahist.

Iliases” paistab ta silma oma kõneosavuse ning tarkade ja kaalutletud nõuannete poolest (seetõttu nimetatakse tänapäevalgi mõnikord mingi ala auväärseimat esindajat Nestoriks). Ta püüab muu hulgas lepitada Agamemnonit ja Achilleust.

Odüsseias” kuulub Nestor nende kreeka kangelaste hulka, kes on koos oma vägedega õnnelikult koju jõudnud, kuna ta ei osalenud Trooja rüüstamises. Nestori käest käib oma isa kohta teateid küsimas Odysseuse poeg Telemachos.

**) P. Krugman teeb vahet/arvestab uurimuste/uurijate usaldusväärsuste vahel – vt nt Krugman’i ühte viimatist Blogi NYTs: http://krugman.blogs.nytimes.com/2015/04/28/vsps-versus-mses/

Advertisements

mai 2, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: