Ülo Ennuste majandusartiklid

Ettevaatust!

Olgem ettevaatlikud: nii kvoodi- kui kah eliidi-trollide eest nii massi- kui sotsiaal-meedias

Tõepoolest:

A) Nt FBst: Igor Gräzin Kvootide idee taga on alateadlik soov kasutada selle osaliseltki GULAGI kogemust: rahvamasside sunniviisilisel kihutamisel. Siis saab arvutada söögiportse, s.t. paikasid, hobutelgi transpordiks jne. Meetod on selline. GULAGi vaimustnud pooldajad olid Gide, Feuchtwanger, Shaw, Aragonist rààkimata… Muutuvad loodusteaduslikud faktid, aga mitte meetod, kirjutas Lenin.

Komm: Ülo Ennuste – Lenin kirjutas õigesti et meetod (nt liitmine ja lahutamine ei muutu nagu ka kvootide/limiitide meetodi rakendamine riikide ajaloos) – mis aga faktiliselt muutub on teadmusvaeguses lumpeni populistlik pläma suurvaimude mõtetest

P.S.: väega piinlik et Tü studioosus I.G. ei tea et seal enne WWII e.k juba õpetati et kvoodid on üks ratsionaalne riikliku reguleerimise/protektsiooni viise (vt Mereste Leksikone kus küll kvoodi all mõeldakse limiiti ning ülempiiri – vt ka http://en.wikipedia.org/wiki/Quota ) – seega peale GULAGide avamist ja Schumpeter kaugelt enne seda kui teaduspõhiselt ratsionaalset küberneetilist meedet – ainult et mis eesmärkidel kas õigluseks või terrorismiks?

P.S.P.S.: väga huvitav et millegipärast Solzenitsõn’il ei lase Gräzin kaasa rääkida GULAGi küsimustes? Veelgi huvitavam et Feuchtwanger’i ja Shaw puhul ajab segamini/manipuleerib  suure kirjaniku ja kehva politikaani mõistega – kui see ei ole alatu trollimine – mis see siis on?

B) Veelgi hullem et teine Tü studioosus ei tea et meie professuur üldse natsionaalselt suurtes küsimustes oleks kah kollektiivselt häälekas olnud (R.V. PMis):

“Või kus me näeme teaduste akadeemiat, ülikoolide professorkonda kollektiivselt Eesti ees seisvates suurtes väljakutsetes seisukohti võtmas? Inimarengu aruanded ja teised ekspertuurimused ning raportid on «korraks vaid».”

– Inimarengu aruanded on mõeldud statistilistena – seega eeskätt “Eesti ees seisvate suurtes väljakutsetes” mitte seisukoha võtmiseks vaid nende väljaselgitamiseks mis meil toimub äärmiselt fragmentaarselt ja korraldatud madalal teoreetilise tasemel (nt hiirelõksude metafoori tasemel kusjuures unustatakse ei hiir piiksub või siis imaginaarsete klaaslagede abil millede olemasolu kohta ei ole mingeid  tegelikke tõendeid jne). Taolistel juhtudel  teaduspõhiste seisukohtade võtmine nõuab aga rangelt süsteemselt koordineeritud (et vältida vastuoksusi) ning lünkadeta käsitlusi – mis oleks ilmselt Valitsuskorporatsioni arvates liialt kallis – odavam ja korporatsiooniparteidele kindlam on koalitsiooniparteide nutieliidi tagatubades dogmaatitseda et on nt klaaslaed jne: ja vastavalt sellele seada pukki teadusministrid kes teadusest midagi ei tea :==)

P.S.: Näide ühest hiljutisest Võrguteavikust koostatud meie professorkonna ühe tosinalise killu osalusel natsionaalselt olulistes küsimustes tosina aasta jooksul ühiselt heategevuslikus korras võetud seisukohtadest (mille Riigikogu äsja kodulehelt maha tõmbas ilmselt strateegitsevalt nii e.k kui ka ingl versioonis – aga – imede ime et vähemalt täna 6.VI on ingl versioon uuesti üleval):

„ Valge raamat: Eesti rahva kaotustest okupatsioonide läbi 1940-1991“. Okupatsioonide Repressiivpoliitika Uurimise Riiklik Komisjon, Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2005 Tallinn.

http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=8196

http://www.riigikogu.ee/failid/valger.pdf  (maas)

„ The White Book. Losses Inflicted on the Estonian Nation by Occupation Regimes 1940-1991.“  State Committee on the Investigation into Repression Policy of Occupation, Estonian Encyclopaedia Publishers, 2005 Tallinn:

http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=8192

http://www.riigikogu.ee/public/Riigikogu/TheWhiteBook.pdf  (uuesti üleval 6.VI 15 vähemalt 8:00)

„Белая книга: о потерях, причиненных народу Эстонии оккупациями 1940-1991.“  Государственная комиссия по расследованию репрессивной политики оккупационных сил.  ORURK-24. Kirjastus Ilo. Tallinn, 2006:

http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=1604

ja seega „Valge raamat“ maas  aga „White Book” uuesti üleval ning jälle saadaval ka selle rahvusvahelise teaviku kaudu:

http://www.communistcrimes.org/en/Database/Estonia/Estonia-Communist-Era

Veelgi õudsem et Professor ei tea et teaduslikult põhjendatult nii Hayek (1952) ja Keynes (1936) järgi kui ka tosinate hilisemate Nobelistide ning ka Fukuyama (2014) põhjal natsioonide kursi muutused ei alga mitte muusikutest ning näitlejatest – vaid – teadlastest (vt nt ettepanekut 1965 (sic!)  Eesti eraldamiseks NList suveräänseks turumajanduseks automatiseeritud planeerimisega ja seda eksperimendi korras: Brutus, L., Ennuste, Ü. 1965. Un domaine d´expe´rimentation e`conomique.- Democratie Nouvelle, Mars, 89 – 94).

C) P.Koppel’i („33 aastat eksimusi“ PM arvamus) puhul: mingi tõenduspõhisus võiks ikka kah bulvari narratiivil olla: a) „Hispaania kui õudusunenägu“: mis siis Eesti on sest nt meie otseinvesteeringute vood sinna (õuduste riiki riskivarju ja vast aitab õudustemanipulatsioon kah aktsiaturgu kommertspankadele kasuilult manipuleerida jne) on kordades suuremad kui nende omad siia kasumimaksu paradiisi – samuti lugu investeerimispositsioonidega EP andmetel – ilmselt on see õudushäma tavaline pangale kasulik kekutamine mis muidugi rahvuslikule majandusele kahjulik nagu seda Economist on juba märkinud aastaid tagasi kui nt Poola majandust laimati samuti nagu Soome oma (hoolekande riik) – rääkimata sellest et juba kolm aastat tagasi pidi PK järgi kindla peale euro kokku kukkuma jne b) autorile PK tüüpiliselt lõpeb paskvill jälle täieliku absurdiga et ekslikult sõidetakse juba 33 aastat finantsmaailmas tagurpidikäiguga – nagu keegi olla öelnud – taevane arm – võiks ikka vaadata nt http://www.economist.com/node/21604509 andmeid (pole kuskil näha et pikaajaliste riiklike võlakirjade toogid nii logisevad nagu PK ja juurde lugeda lisaks Marx’i tegevuse uurimisele (PK järgi ei olla vennike elu sees tundigi kuskil (panga)kontoris istunud ja seega täitsa muda) lugeda nt siis M. Wolf’i 2014 monograafiat 466lk finantskriisi õppetundidest (hind 30-40 eurot sõltuvalt nt kas osta Soomest või Eestist :==).

Economic and financial indicators

ECONOMIST.COM

D) Kallas* ei vist ei saa aru üldse moraaliriskidest: a) et ELis mistahes vaba liikumine on ainult ausalt b) ja et kui ENSV Plaanikomitee kõrge ametnik (ilmselt NSVL 1991 inimsusvastase ajutise valitsuse liige kes terroriseeris ka siin) Temale ütles et numbrid (arvud e.k, üe) on tähtsad siis see oli tõsi terroristlikus diktatuuris (nt troikad pidid juurde paluma numbreid et üle etteantud limiidi lapsi ja vanureid tappa) kuid ELis koordineerivad kvoodid on indikatiivsed ning nõuavavad liikmesriikidelt vastu informatsiooni millises mahus need kuuluvad kompenseerimisele (paari keskmise kuupalga ulatuses pc on ilmselt vähe) c) kui kvootide jaotuse üheks aluseks on GDP pc – siis Eesti puhul tuleb Komisjonil arvestada et siin üdini ebaõiglase ja teadustühise 0-kasumimaksu tõttu oluline osa GDP pc mahitatakse riigist välja (suuremas mahus kui Komisjon siia toetusi sisse pressib :==) d) Kallase häma soomlaste aadressil on inetu manipuleerimine – trollimine.

*) Siim Kallas: Soomlased ei armasta majandusimmigrante Eestist (viimatine EE.ee).

Advertisements

juuni 8, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: