Ülo Ennuste majandusartiklid

Tõsiselt 12.VI 15

Makroökonoomilise teooriate järgi Eesti majandusvõimekus pagulasi vastu võtta sõltub eeskätt:

  1. sellest kui suurt aktuaalset individuaalset tarbimistaset AIC* Eesti Riik pagulastele kindlustab
  2. Siseministeeriumi viimatise memorandumi järgi (PM 12.VI lk2) näib et püütakse siin 2016-7 kindlustada ligemale ELi keskmist AIC taset mis ligemale kaks korda kõrgem kohalike keskmisest (eriti pensionäridega ise viis korda) – mis ilmselt tekitaks siin suuri sotsiaalseid probleeme nii majandusliku ebavõrdsuse süvendamisega – ning muudaks veelgi komplitseeritumaks etnilised konfliktid sest veerand elanikest (venekeelsed ropult solvuvad ja nt kutsuvad referendumiga Putin’i appi neid strateegiliselt fašistide solvangutest päästma jne): nimelt siis saaks pagulaste majandusheaolu olema vähemasti kaks korda kõrgem kui kohalikel mis täielik absurd – ning isegi kõrgem kui meie vangidel (nt PMi järgi „kulub ühe põgeniku üürile kuus 400 eurot,“ – seega rohkem kui kohalik keskmine pensionär (nt ka eluaegne õpetaja või õpetalane saab kuus – ja seda pelgalt üürile)
  3. tõsiselt – eesti võime pagulasi vastu võtta sõltub sellest et milline heaolutase nendele siin rajatakse: igal juhul see peab olema kordades madalam Siseministeeriumi täielikult sotsiaalmajanduslikult ebakompetentsest projitseeringust – ning kui siis veel põgenikud oleks nõus siia tulema jne
  4. muideks – AIC 0-taseme juures oleks Eesti majanduslik võime lõpmatu – kuid ka see ei oleks sotsiaalselt vastuvõetav mitte kellelegi :==)
  5. Eesti väga suhtmadal AIC* tase ei tulene mitte ainult meie absursest teadustühisest kasumimaksu mehhanismist** vaid ka tohututest rahvuslikest kaotustest okupatsioonide läbi*** (seal hulgas tuhandete eesti 1944 paadipõgenike uputamine vene okupantide poolt).

  *) http://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/6216033/2-11122014-AP-EN.pdf/2d6e4635-8dfd-4950-8ce6-27c421ad25d1

  **)  https://yloennuste.wordpress.com/2015/06/10/komisjon-hairitud-eesti-ulbusest/

   ***) https://uloennuste.wordpress.com/2015/05/13/webdigital-publications-on-the-losses-   inflicted-on-the-estonian-nation-by-occupation-regimes-1940-91/  

Advertisements

juuni 12, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: