Ülo Ennuste majandusartiklid

Kiri 18.VI 15

Hea hr Karis – kas Teile ei tundu et väljarände käsitlemine Teie viimatises auditis on dünaamika- ning üldse teadmus-lage ning loogikaliselt hägus – nt lk50:

Riigil puuduvad hoovad piirata väljarännet

  1. Eesti riigil puudub võimalus otseselt piirata elanike väljarännet. Muu hulgas on inimeste vaba liikumine üks Euroopa Liidu põhivabadustest. Seega on väljarände vähendamiseks vaja tegeleda selle põhjustega. Nagu ülal välja toodud, on väljaränne seotud peamiselt parema elatustaseme, töötingimuste ja karjäärivõimalustega Eestist väljaspool. Nende tegurite mõju vähendamine nõuab Eesti majanduse ja ühiskonna olulist arengut ning laiemalt konvergentsi teiste Euroopa Liidu riikidega. Seega tuleb eelkõige tegeleda üldiste elatustaset parandavate riigisiseste reformidega.“

Tõepoolest: a) inimeste vaba liikumine on EL põhivabadus ainult rahvuslikult ning rahvusvaheliselt õiglaselt seadustatud tingimustes – mida me nüüd ütleme?  b) samuti parajasti Eestis laiemat konvergentsi keskmiselt teiste liikmesriikidega ei ole (küll on divergents vt Eurostat AIC indikaatorit) mis suuresti tingitud täiesti teaduslagedast ning nii rahvuslikult kui ka rahvusvaheliselt kõlvatust 0-kasumimaksu mehhanismist (nt toimub venemaa kontrolli all olevate siinsete tütarfirmade subsideerimine (maksavad praktiliselt alla 1% ESA järgi) Eesti Riigi poolt jne) c) kas Teile tõesti ei tundu et Riigil on siiski otsesed hoovad nt maksusüsteemi taolise rämeda tõrke/kõlvatuse kõrvaldamiseks (kuigi kõik parteid näivat  vist olevat salamisi selle vastu korruptsiooniliste motiividel vist) ja sellega rahvusliku heaolu/rahulolu järsuks tõstmiseks ning seega väljarände otseseks reguleerimisek/talistemiseks (muide enne kui Komisjon on sunnitud seda häbiväärset mehhanismidefekti direktiivselt kõrvaldama teiste liikmesriikide survel vt nt Komisoni viimatisi teavitusi/manitsusi (isegi kohtuga ähvardamisi) Eestile selles piinlikus küsimuses :==).

Advertisements

juuni 18, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: