Ülo Ennuste majandusartiklid

Märgukiri 2. XI 15

Märgukiri 2. XI 15

Moodsa institutsionaalküberneetika rakursist esimene reaalne Stalin’lik destruktiivne löök EW eetose ning majandussüsteemi pihta toimus juba enne anneksiooni

Tõepoolest:- a) Zubkova* järgi peatükis 2 „Veniv“ 1940. aasta: ALLANEELAMISE TEHNOLOOGIA (lk37-51)  Stalin’lik esialgne plaan olla olnud „nad teevad seda ise“ (räigete militaarsete ähvardustega nt Karjala Soome näitel praktilisel kogu elanikkkonna  hävitamisega jne) – kuid asi läks kiireks sest Hitler marssis Pariisi sisse juba 15.VI 1940 ning ustava liitlase assisteerimiseks tuli Stalin’il okupeerida Eesti 17.VI 1940 nagu Leedu ja Lätigi.

Kuid siiski veel enne annekteerimist 6.VIII 1940 meie uus PunaRiigiVolikogu juba paar nädalat peale Kremli emissari Zdanov’i käskude järgi korraldatud „valimisi“ (koosseis etteantult ainult kommunistidest sharlatanid) jõudis vastavalt Zdanov’i edasistele korraldustele* teha jõulisi deklaratsioone eeskätt omandiõiguse institutsioonide kärpimiseks ning seega ettevalmistamiseks täielikule sovetiseerimisele ja küüditamistele ning genotsiidile

b) Zetterberg’i** lk500 järgi nt juba „23. juulil võttis Riigivolikogu vastu deklaratsiooni maa ja maavarade kuulumisest rahvale, niisiis riigile.“ Muide koheselt kadus füüsilistel isikutel õigus teha mingeid juriidilisi tehinguid nii maaga kui ka maavaradega ning talud pidid maa kasutamise eest hakkama riiklikke norme täitma – ja – nt talvel 40/41 läksid siiani vastutustundlikud taluperemehed oma metsa puudevargile kui moraalsed lumpenlikud värdjad jne – ning – 6. augustist kuulusid EW maad ja mered ning elanikud juba kogu nõukogude rahvale kasutamiseks, niisiis Kremlile.

Nüüdselt päris kindlasti teadaolevalt institutsioonökonoomiliselt äpardunud kuritegelikul inimkonnavaenulikul viisil, niisiis Kremlile hävitamiseks*** – eriti maa eraomandi likvideerimine muutis ka elanike edaspidised küüditamised okupantidele mõnevõrra sobivamaks.

Et EW oli põhiliselt talumajanduslik riik siis EW eetoses oli talumaa eraomandusinstitutsioon üks olulisemaid komponente – selle likvideerimine laastas tohutult rahvuslikku paelus- ja teadmus-ruumi ja sotsiaalkapitali ning sellega kogu rahvuslikku majandust ning selle potentsiaali ning riske – kuigi taoliste majanduskaotuste mahtu on raske otseselt mõõta (nagu ka näiteks valuuta ja panganduse hävitamist või kogu teadmusruumi moonutamist ning eriti riskide tõenäosuse suurenemisest tingitud kaotusi)

P.S.: kas ei tundu HübriidSõjaliklikult? Muide praegu toimub Putin’i hübriidstrateegiate järgi NLi taastamise arsenali ilmselt juba taktikaliste tuumarelvadega ähvardamine (eriti suurendab riigiriske) ning reaalne majanduslik sanktsioneerimine**** – selle toel ka vabade rahvaste teadmusruumide mürgitamine hirmutamaks neid Läänest eraldumiseks – ja seda IT tehnoloogia abil üsna vabalt: nagu nt et teatavad demokraatlikud riigid on fashistlikud ning seega ebaseaduslikud ja kaasmaalastele sinna appi minek on igati õigustatud – et MH17 tulistas alla Kiiev – meie rahvuslike Põhjala suunaliste paeluste murendamiseks pidevalt korrutatakse eriti meie antagonistlike residentide poolt et nagu oleks just soome majandus süüdi nt meie tööstuse ning põllumajanduse allakäigus: kuigi nt Eurostat midagi taolist ei kinnita (nt soomlaste majanduslik ebavõrdsus pidevalt leevendub vastupidiselt meile – ja äsja Krugman NYTs avaldas “Midagi pole mäda Taani Riigis”) jne

Suuresti taoline mürgitamine toimub meedias putinoididest trollikolonnide abil – demokraatia tingimustes imbetsillidest riigimehed kes ei jaga vahet sõna- ja möla-vabaduse vahel, ausa kapitali- ja maffia rahade vaba liikumise vahel, tööjõu ja kriminaalide vaba liikumise vahel – et mingitki valede ning moonutuste kommunikeerimise tõkestamise riiklikke institutsioone ei tohi demokraatias olla (kuigi on kübermehhanismide teooria põhiselt optimaalsed kiskjalike agentide talitsemiseks ning efektiivselt disainitavad****)  –  nendel tegelastel pole lootustki putinoidide trollikolonnidele vastu saada (vt ka nt Fukuyama’ ja Kissinger’i ning Krugman’i viimatisi monograafiaid)

Mitte unustades et oleme HübriidSõja frondil tundub isegi e-residentsus muutuvat järjest riskantsemaks (Eesti residentinstitutsioone saavat varsti täielikult juhtida piiritagant – kusjuures olulise osa e-residentide massidest näivat moodustavat küsitava eetosega kogukondade liikmed (vt nt****** teine link).

*) Jelena Zubkova (2009) Baltimaad ja Kreml 1940-1953. „Varrak“ Tallinn 303lk.

**) Seppo Zetterberg (2009) Eesti ajalugu. „Tänapäev“ 669lk.

***)  Valge raamat: Eesti rahva kaotustest okupatsioonide läbi 1940-1991 (peatoim. Vello Salo). Okupatsioonide Repressiivpoliitika Uurimise Riiklik Komisjon, Eesti Entsüklopeediakirjastus,  2005 Tallinn 175lk: http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=8196

ja

http://www.communistcrimes.org/en/Database/Estonia/Estonia-Communist-Era

****) Ennuste,Ü. 2014. Towards Special Methodological Problems of Macro-Optimal Sociocybernetic International Economic Sanctioning Coordination Modelling: Introductory Remarks oPreliminary Postulates and Conjectures. – Baltic Journal of European Studies. Tallinn University of Technology (ISSN 2228-0588), Vol. 4, No. 2 (17), 150-158:

http://www.degruyter.com/view/j/bjes.2014.4.issue-2/bjes-2014-0021/bjes-2014-0021.xml?format=INT

*****) Ennuste, Ü. 2008. Synthetic Conceptions of Implementing Mechanisms Design for Public Socio-Economic Information Structure: Illustrative Estonian Examples. Kirch, Aksel; Kerikmäe, Tanel; Talts, Mait (Eds.) Socio-economic and institutional environment: harmonisation in the EU countries of Baltic Sea Rim: a collection of research articles dedicated to the 10th Anniversary of the Institute for European Studies, Tallinn: Tallinn University of Technology, 9 – 39:

http://www.ies.ee/iesp/No4/Ennuste.pdf

ja

https://app.cyfe.com/dashboards/195223/5587fe4e52036102283711615553

Advertisements

oktoober 31, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: