Ülo Ennuste majandusartiklid

Jõuluvanale

Hea Jõuluvana!

Riigikogu Stenogrammist 17.XII 15:

„ … Jõuluvana
Aitäh! Aga teeme koos pilti kah – näed, selline! Nüüd on kingitus. Otsin selle välja ja see on see, et ma tean, et IRL tahab ja seisab selle eest, et Venemaalt saada kompensatsiooni selle kõige eest, mis ajaloos on tehtud. Selle suure raha tarvis on mul võetud kaasa ka rahakott. (Naer saalis.) … “

Jõuluvana – tõsiselt – teades kui suuremeelne on Venemaa (eriti väiksemate suhtes) – siis kuidas naad saaks nii väikesesse kotti seda kompensatsiooniraha panna – makroteoreetiliste retrospektiivsete hinnangute (mõõtmiste ja arveraamatute aeg on möödas ammu) järgi peaks see kott olema kopkate tarvis Maakerast suurem: eriti kui Pühade puhul mitte ainult üksi Hinnata Maarjamaa Maiseid Okupatsiooni Kaotusi (juba aastaks 2005* järgi need olid kumuleerunud triljoni kroonini või nii) – vaid ka Jumalikke nagu Inimhinged ja nende Eetosed ning Talendid ning Eestluse Järeletulijate Sigitamise Võimed Pühades Perekondades jne (tänaseks ilmunud täiendavate fragmentaarsete narratiivide alusel ilmselt juba triljoni euro ringis või nii –  nt vt**).

*) Valge raamat: Eesti rahva kaotustest okupatsioonide läbi 1940-1991(peatoim Vello Salo). Okupatsioonide Repressiivpoliitika Uurimise Riiklik Komisjon, Eesti Entsüklopeediakirjastus, Tallinn. 2005.

P.S.: Ja kui edaspidi kantakse ette taolisi lumpen-keenjuslikkusi nagu see:

Eesti ise kui vana madrats,
must kus vaheldub sini-valgega.
Kolme tärniga vana madrats,
millel plikad end pakuvad,
jalad ise mind viisid sinna,
rahvale kus alla jäin ma.
Vanast peerust kus elu sai võitu,
Õnnistegija, halasta!

Saadik on hukas,
nii vastik ja hukas on ta!
Saadik on hukas,
isegi vaktsiin ei aita!”

(Aplaus.)

Andres Anvelt
Jäid rahule?
Jõuluvana
Jäin küll. … “

Kui nii – siis – anna üle rahva poolt rahulolu väljendamiseks kingiks Süldi juurde kah Purk Sinepit!

 

http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=8196

http://www.riigikogu.ee/wpcms/wp-content/uploads/2014/11/Valge-Raamat.pdf

The White Book. Losses Inflicted on the Estonian Nation by Occupation Regimes 1940-1991. State Committee on the Investigation into Repression Policy of Occupation, Estonian Encyclopaedia Publishers, Tallinn. 2005.

http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=8192 http://tallinn.ester.ee/search~S1*est?/twhite+book/twhite+book/1%2C3%2C4%2CB/frameset&FF=twhite+book+losses+inflicted+on+the+estonian+nation+by+occupation+regimes+1940+1991&2%2C%2C2

http://www.riigikogu.ee/public/Riigikogu/TheWhiteBook.pdf

Белая книга: о потерях, причиненных народу Эстонии оккупациями 1940-1991 / Государственная комиссия по расследованию репрессивной политики оккупационных сил; [перевод с эстонского: Андрей Бабаджан, Татьяна Верхоустинская, Эйнар Вяря ; редакторы Юло Эннусте … и др.; предисловие: Велло Сало] ORURK-24. Kirjastus Ilo. Tallinn, 2006

(http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=1604

**) Rahva Raamat:

SUVESÕDA HARJUMAAL

Autor: HERBERT LINDMÄE

“Suvesõda Harjumaal 1941” on autorilt üheksas raamat sellel teemal ning võiks olla nagu kokkuvõte relvastatud ülestõusust, mis haaras eranditult kõiki maakondi Eestis. Pärast 14. juunil 1941 toimunud jõhkrat ja massilist küüditamist Venemaale, puhkes relvituks tehtud rahva spontaanne vastuhakk nõukogude okupatsioonivõimule. Kogu maad hõlmanud vastupanuvõitlus on parimaks tõendiks sellest, et eesti rahvas ei olnud mingil moel soovinud 1940. aastal vabatahtlikult ühineda terroristliku Nõukogude riigiga.

Rohkete faktide esitamisega ning paljude algallikate (üle700) läbitöötamisega annab autor usaldusväärse ning tõese ülevaate toimunud võitlustest Eesti iseseisvuse taastamiseks. Harjumaa ja Tallinn olid viimasteks piirkondadeks mandril, kust okupandid minema kihutati. Ja seepärast olid siinsed inimkaotused eriti suured. H. Lindmäe esitab valdade ja linnade kaupa väga täpsed andmed Eesti kodanike saatusest ja selle tulemusena võib juhtuda, et esmakordselt just sellest raamatust saadakse teada oma lähedaste täpselt fikseeritud saatus. Põhjalik ülevaade kommunistide sõjakuritegudest saab kulminatsiooni Pirita-Kose massimõrva täpse kirjeldamisega. Punalaevastiku kaotusterohke ja häbiväärne põgenemine Tallinnast 28. augustil 1941sümboliseerib nn võitmatu Punaarmee tegelikku võitlusvõimet. Sõjaraamat on ühtlasi suurepärane teatmeteos Harju maakonnast läbi sajandite muinasajast alates.

Autor on oskuslikult suutnud kirja panna tähtsamad ajaloolised sündmused nagu Jüriöö ülestõus ning andnud põhjaliku ülevaate väljapaisvatest inimestest, kes olid siit pärit või seotud Harjumaaga.

Raamatu viimases osas : “Aeg sangarid kõik unustab…” annab kriminalistika professor H. Lindmäe meie lähiajaloo kõige enam vaidlusi tekitanud eestlaste vastupanuvõitlusele 1944. aasta kaitselahingute ajal täpse ning väärika hinnangu. Teadlase ja kodanikuna toob ta esile meie rahvale olulise ajaloolise tõe, millest praegu vabas Eestis paljud ikka veel ei julge rääkida.

Soovitan (P. Varju, Toimetaja) kõigile Eesti patriootidele tutvuda H. Lindmäe järjekordse sõjaraamatuga. Faktidele toetuv tõepärane lugu võitlusest Eesti eest annab põhjust tunda uhkust meie sangarite tegudest.

ISBN 9789949385065
ILMUMISAASTA 2015
KEEL eestikeelne
FORMAAT Kõvakaaneline
LEHEKÜLGI 648 lk
MÕÕT 210xx (mm)
KIRJASTUS VALGE RAAMAT
Advertisements

detsember 19, 2015 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: