Ülo Ennuste majandusartiklid

oehhe 6.IV 16

http://www.fin.ee/eksport-kiirendab-edaspidi-eesti-majandu…/

NB! näib et RM on endiselt “unustanud” prognoosida a) meie maksebilansi finantskontot (sic! sh kuipalju maksustamata kasumeid kanditakses endiselt maksuparadiisidesse ning Venemaale jne) ja 2015 oli neto-väljamaadesse laenamine eriti suur (ligemale miljardini ulatuv nii EP kui SA andmetel) b) kuipalju meie investeeringutest ja netolaenudest endiselt läheb välismaale ja mitte kodumaise nõudluse tarbeks c) et Venemaale ekspordi suurendamine lähiaastatel on suuresti roosa udu (vt Economist, FT jne sest Venemaa liigub väliskaubanduses isolatsiooni suunas) c) RM kardab kasumimaksu süsteemi eelseisvaid reforme Komisjoni poolt oma prognoosides arvesse võtta nagu tuld (muide “Panama paberite” lekitamine kuulub ilmselt sellesse Komisjoni reformi ettevalmistusse – vt nt aastate taguseid Komisjoni vastavaid avaldusi nn Luxembourgi maksuparadiisi kaasuses*)

Moraal: RM Kevadine Majandusprognoos 2016 on endiselt fragmentaarne ja populistlik (nt selgelt välja öeldes et justkui Soome raske olukord oleks süüdi meie hädades – kusjuures soomlastel pole häda midagi – nt majanduslik ebavõrdsus ei suurene barbaarselt nagu meil, teaduskulutuste määr on endiselt tsiviliseeritult kõrge, elanikkond suureneb ja hõive ei vähene oluliselt (Eurostat), kõrgharidus tasuta, elatustase üle EL keskmise reaalselt (mitte pseudovaluutas PPS nagu RM meie konvergentsi petislikult esitab jne)

RM prognooside häda on ilmselt eeskätt intellektuaalne küündimatus teaduspõhiselt küberneetiliselt analüüsida ja prognoosida nt maksebilansi finantsvoogusid ning täielik arulagedus rahvusliku rikkuse väljavoolu mõistmises – ilmselt nähtavasti suuresti ka poolesajandilise kommunistliku okupatsiooni ning tsentraalse plaanimajandusliku (ilma finants-panganduslike ning maksulis-varaliste-regulaatorite ning kiskjalike agentide arvestamisega) liiglihtsustatud terroristliku majandussüsteemi hägus-loogiliste mõttelaadide tulemi jätkumine (vt nt A. Turner. 2012. “Economics After the Crisis: Objectives and Means” The MIT Press. – kus “Crises” asendagem “Occupation+Crisis” mõistega sest kommunistliku okupatsiooni invaliidistusest nii füüsiliselt kui vaimselt – tulenevalt oli ka meie kriis 2007-9 kordades rängem ELi liikmesriikide keskmisest).

*) https://uloennuste.wordpress.com/2014/12/02/umber-moscovici-terminoloogia/

Advertisements

aprill 6, 2016 - Posted by | Uncategorized

1 kommentaar »

  1. You will not be overcome whenever you go.

    Kommentaar kirjutas Benjamin | aprill 6, 2016 | Vasta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: