Ülo Ennuste majandusartiklid

Info memo

Rahva Raamat:

„RAAMAT

VEB-FOND. KADUNUD RAHA

Autor: TOOMAS KÜMMEL

**********HINDA JA KOMMENTEERI (0)

14 Google +0  0 Share0

Täielik läbipaistmatus, puudulikud kontrollmehhanismid, kontrollijate ebakompetentsus, Riigikogu otsuse täitmata jätmine, seadusvastane tegevus, parteiline ringkaitse, ajakirjanduse nõrkus, erapoolik õigussüsteem ja mäng Vene kaardiga on eeldused, mis on lubanud toime panna Eesti ajaloo suurima finantskuriteo. Igale tööealisele eestimaalasele on see maksma läinud umbes 900 Eesti krooni. See ei pruugi olla lõplik hind meie maksumaksja jaoks.

Paarikümne aasta jooksul on sellest raha kadumise loost pea- või kõrvalosatäitjana läbi käinud väga palju inimesi, kellel on selles loos vägagi erinevaid rolle. Mitmed neist toimetavad tänaseni poliitilise või majandusliku eliidi hulgas. Kes on need lipsustatud ja mõjuvõimsad inimesed? Me ei saa kedagi neist nimetada kurjategijaks, sest kedagi pole selles kuriteos süüdi mõistetud ja ilmselt ei mõisteta ka. Ometi on õpetlik süveneda sündmustesse, mis algasid üle kahekümne aasta tagasi iseseisvust taastava Eesti Vabariigi ühes olulises ja väga palju määravas institutsioonis – Eesti Pangas.

Rein         Järvelill
SA VEB-Fond likvideerija“

Niisiis „Igale tööealisele eestimaalasele on see maksma läinud umbes 900 Eesti krooni.“ – seega umbes 60 eurot tööealise kohta. Muide – selle summa upitamine „Eesti ajaloo suurima finantskuriteo“ positsiooni tundub liialdusena.

Isegi viimatise paarikümne aasta jooksul on nt EP Statistika järgi meie kodumaisest majandusest finantse siirdatud välismaale umbes 20 tuhat eurot tööealise kohta – sellest oluline osa sohiga: petunimetuse all „muud investeeringud“ et kuritegelikult (EL28 Komisjoni mõistes) mööda hiilida siin õiglase kasumimaksu maksmisest – seda eriti Venemaa kontrolli all olevate siinsete firmade poolt (ESA andmetel).

P.S.: Eesti ajaloos suurimaks finantskuriteoks tuleks ilmselt tunnistada Eesti Panga rekvireerimist Veneokupatsiooni poolt ja Eesti raha hävitamist 1940 (Mereste (2003) I lk139-42).

Advertisements

august 24, 2016 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: