Ülo Ennuste majandusartiklid

Joonealused

Põhiseaduse vaimu vastased kommentaarid: PM 30.VIII 16 lk13 – „Joonealused“

PS par. 106 vaimus on maksuseseduste käsitlemine rahvusvaheliselt tunnustatud asjatundjate eelisõigus – et vältida rahvuslikult eksistentsiaalseid jätkusuutlikkuse kaotusi – nii liiglihtsustatud käsitlustest kui ka rahvusliku teadmusruumi hägustamisest ning risustamisest.

„Joonealustega“ on PM ilmselt püüdnud just viimaseid häbiväärseid eesmärke saavutada ilmselt suurest asjatundmatusest nt:

 

  1. Hr Tereping „Kui keegi saab praeguse süsteemi järgi tulu 50 000 eurot, maksab ta sellest tulumaksu 10 000 eurot.“ – ESA järgi kui tegemist on kapitalituluga ning eriti Venemaa kontrolli all oleva siinse tütarfirmaga – siis praktiliselt sellelt 50 tuhandelt ei maksta Eestis sentigi :==)
  2. Hr End „Selleks et jõuda teistele järele, on vaja ettevõtluskliimat.“ – taevane arm – kuidas saab meil luua konkureerivat ettevõtluskliimat kui meilt kohalik rahvuslik  tööjõud ja siin toodetud lisandväärtus/kapital maksustamata kujul voolavad Eestist välja – muide ka väljavoolav tööjõud on tohutu kapital (inimkapital+sotsiaalkapital+rahvuslik reproduktiivkapital) jne  – kogu see väljalekkimine mis on eeskätt tingitud teadustühisest populistlikust 0-kasumimaksust – kõi see eksistentsiaalselt vähendab rahvuslikku tootmispotentsiaali ning elatustaset ja eestluse jätkusuutlikkuse kestlikkuse tõenäosust
  3. Muide nii meie Presidendi Kandidaadid (k.a Reps ja Kallas ja Ministrid (Sester, Ossinovski jne) teavad seda väga hästi et EL Komisjoni hinnagul on Eesti juba mitmendat aastat divergentsi kursil – kuid pidevalt toimuvate valimiste eel tuleb seda varjata populistliku lobaga nagu „mõtleme Eesti tuhat korda suuremaks“.

 

 

Advertisements

august 30, 2016 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: