Ülo Ennuste majandusartiklid

Joonealused

Põhiseaduse vaimu vastased kommentaarid: PM 30.VIII 16 lk13 – „Joonealused“

PS par. 106 vaimus on maksuseseduste käsitlemine rahvusvaheliselt tunnustatud asjatundjate eelisõigus – et vältida rahvuslikult eksistentsiaalseid jätkusuutlikkuse kaotusi – nii liiglihtsustatud käsitlustest kui ka rahvusliku teadmusruumi hägustamisest ning risustamisest.

„Joonealustega“ on PM ilmselt püüdnud just viimaseid häbiväärseid eesmärke saavutada ilmselt suurest asjatundmatusest nt:

 

  1. Hr Tereping „Kui keegi saab praeguse süsteemi järgi tulu 50 000 eurot, maksab ta sellest tulumaksu 10 000 eurot.“ – ESA järgi kui tegemist on kapitalituluga ning eriti Venemaa kontrolli all oleva siinse tütarfirmaga – siis praktiliselt sellelt 50 tuhandelt ei maksta Eestis sentigi :==)
  2. Hr End „Selleks et jõuda teistele järele, on vaja ettevõtluskliimat.“ – taevane arm – kuidas saab meil luua konkureerivat ettevõtluskliimat kui meilt kohalik rahvuslik  tööjõud ja siin toodetud lisandväärtus/kapital maksustamata kujul voolavad Eestist välja – muide ka väljavoolav tööjõud on tohutu kapital (inimkapital+sotsiaalkapital+rahvuslik reproduktiivkapital) jne  – kogu see väljalekkimine mis on eeskätt tingitud teadustühisest populistlikust 0-kasumimaksust – kõi see eksistentsiaalselt vähendab rahvuslikku tootmispotentsiaali ning elatustaset ja eestluse jätkusuutlikkuse kestlikkuse tõenäosust
  3. Muide nii meie Presidendi Kandidaadid (k.a Reps ja Kallas ja Ministrid (Sester, Ossinovski jne) teavad seda väga hästi et EL Komisjoni hinnagul on Eesti juba mitmendat aastat divergentsi kursil – kuid pidevalt toimuvate valimiste eel tuleb seda varjata populistliku lobaga nagu „mõtleme Eesti tuhat korda suuremaks“.

 

 

Advertisements

august 30, 2016 - Posted by | Uncategorized

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: